Nasi karatecy stanęli na podium, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-02-19 07:27:00
Bezwzględny zbir napadał starsze panie. Kołodziej i Koza o żużlu w szkole rzemieślniczej. Co czwarty tarnowianin ma ponad 60 lat, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Bezwzględny zbir napadał starsze panie

Przez pół roki na południu królował strach. Zwłaszcza na obrzeżach małych wiosek. Wszystko przez bezwzględnego bandytę, stojącego za serią napadów. Jak ognia unikał gęstszej zabudowy. Za to tam, gdzie odległości między domostwami były duże, czuł się jak myśliwy na polowaniu. Najpierw długo i dokładnie obserwował swoje ofiary. Uderzał, gdy był pewien, że kobiety nie mogą liczyć na czyjąkolwiek pomoc. Nieuchwytnego przestępce wytropili policjanci z Brzeska i Krakowa. Marian B. pochodzący z okolic Opola został zatrzymany w Krakowie, w momencie, gdy wysiadł z autobusu. 57-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za rozboje, których dokonał, może za kratkami spędzić 18 lat.

  • Nasi karatecy stanęli na podium

Arkadiusz Ostręga - reprezentant Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate w rozegranym w Rzeszowie Otwartym Międzynarodowym Turnieju Karate Carphatia Cup 2016 w kategorii seniorów, w wadzie +80 kg wywalczył złoty medal. Druga lokatę i srebrny medal, w wadze 80 kg zdobył jego klubowy kolega Wojciech Ciężadło. Startująca także w kategorii seniorek, w wadze 55 kg, Magdalena Starzec zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. W imprezie brało udział 472 zawodniczek i zawodników z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Węgier, Egiptu, Austrii i Polski. Przygotowujące się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju w Gruzji tarnowskie juniorki Natalia Korzec i Daria Starzec, startujące w wadze 65 kg zdobyły srebrny i brązowy medal. W ślady swoich koleżanek poszła też walcząca w kategorii kadetek, w wadze +60 kg Weronika Kobyłecka. Tarnowianka zdobyła brązowy medal.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • Kołodziej i Koza o żużlu w szkole rzemieślniczej

Dwóch tarnowskich żużlowców Janusz Kołodziej i Ernest Koza gościli w szkole rzemieślniczej przy placu Dworcowym w Tarnowie. Młodzi uczestnicy spotkania pytali gwiazdy czarnego sporu o wiele szczegółów ścigania się na torze. - Od zawsze ciągnęło mnie do motoryzacji - wspomniał Janusz Kołodziej.

  • Co czwarty tarnowianin ma ponad 60 lat

Polityka miejska zakłada wspieranie aktywności senioralnej w najbliższych latach. Z danych magistratu wynika, że co czwarty mieszkaniec Tarnowa to osoba powyżej 60 roku życia. Na jednej z ostatniej sesji radni miejscy przyjęli zresztą wieloletni program zaadresowany do osób starszych. Zapisano w nim wiele różnorodnych działań skierowanych do tarnowian starszych wiekiem. Ruszyły zapisy do czterech centrów aktywności senioralnej, które już na drugi rok będą działały w Tarnowie. To projekt prowadzony wspólnie przez cztery stowarzyszenia, który dofinansowuje tarnowski magistrat kwotą 240 tysięcy zł.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

fot. archiwum klubu, www.karatetarnow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A