Śmiertelne pobicie na ul. Pułaskiego. 36-latek zmarł w szpitalu
access_time 2016-04-13 11:16:00
W niedzielę popołudniu zatrzymano 26-latka sprawcę pobicia tarnowianina przy użyciu pałki teleskopowej. Poszkodowany w wyniku odniesionych ran dwa dni później zmarł w tarnowskim szpitalu. Napastnik doprowadzony do tarnowskiego Sądu, który wydał postanowienie o zastosowaniu 3 miesięcznego aresztu.

W niedzielę po południu na ul. Pułaskiego w Tarnowie w rejonie sklepu monopolowego doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami. Awantura pomiędzy nimi w pewnym momencie przybrała nieoczekiwany obrót i jeden z nich wyjął z kieszeni krótki przedmiot, którym energicznie machnął i wysunęła się metalowa pałka teleskopowa. Pałką tą uderzył trzydziestosześcioletniego mieszkańca Tarnowa trzykrotnie najpierw w udo potem w plecy, a następnie w głowę.

Pokrzywdzony osunął się na betonowy chodnik, natomiast napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe podjęły czynności reanimacyjne, jednak mężczyzna nie odzyskał przytomności i w stanie ciężkim został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Zachód podjęli czynności poszukiwacze za sprawcą, który niedługo po tym zdarzeniu został zatrzymany. Okazał się nim dwudziestosześciolatek – mieszkaniec Tarnowa, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

Policjanci odnaleźli również metalową pałkę teleskopową, którą zostały zadane ciosy. Zatrzymany przyznał się do udziału w tym zdarzeniu. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, a następnie do Sądu Rejonowego w Tarnowie, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za spowodowanie ciężkich obrażeń ciała w wyniku których następuje śmierć człowieka ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od 2-12 lat. Aktualnie śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A