Kochał piłkę, zginął obok stadionu, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-05-20 08:07:00
„Osiemnastka” zmieniła swoje oblicze. PiS wygrało wojnę kulturową. 50 lat przeżyli w zgodzie i szczęściu, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  •   Kochał piłkę, zginął obok stadionu  

Tam, gdzie pochowano w środę Damiana, zawsze słychać będzie doping towarzyszący meczom Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Miejscowy cmentarz leży bowiem dosłownie kilka kroków od nowoczesnego stadionu piłkarskiego. Chłopiec był nie tylko wielkim fanem ekstraklasowego zespołu. Sam z dumą ubierał klubową koszulkę, grając w drużynie trampkarzy. Zginął, jadąc na mecz swojej drużyny. Z domu wyjechał na rowerze. Był już obok stadionu, kiedy wpadł pod samochód. Uderzenie matiza wyrzuciło go w powietrze. Bezwładnie upadł na ziemię. Próby ratowania młodego życia spełzły na niczym. Dzień po wypadku lekarze stwierdzili zgon Damiana. źródło - Gazeta Krakowska, 20.05.2016 r., numer 117.

  • „Osiemnastka” zmieniła swoje oblicze

Zakończył się remont Publicznego Przedszkola nr 18 w Tarnowie. Przeprowadzone w placówce prace pochłonęły ponad 1,3 mln złotych. Remont trwał od czerwca ubiegłego roku. Budynek zyskał nie tylko nowe oblicze z zewnątrz, ale jest teraz także bardziej ekologiczny. Jednym z założeń inwestycji było bowiem obniżenie kosztów zużycia ciepła. Wymieniono więc instalację centralnego ogrzewania, docieplono ściany oraz strop budynku, na dachu zamontowano dwanaście kolektorów słonecznych, a w środku – oświetlenie LED. Przedszkole zyskało także podjazd dla niepełnosprawnych, wymieniono w nim kominy wentylacyjne, okna oraz drzwi. Wszystkie pomieszczenie zostały pomalowane w przyjazne barwy.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • PiS wygrało wojnę kulturową

Polski filozof i socjolog kultury profesor Janusz A. Majcherek był gościem spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kuźnica. Tematem spotkania była wojna kulturowa i na świecie. Zdaniem Majcherka, w Polsce i na świecie zachodzą obecnie podobne procesy. Znika tradycyjny podział na scenie politycznej na prawicę i lewicę, który zastępowany jest podziałem na partie liberalne i antyliberalne.

  • 50 lat przeżyli w zgodzie i szczęściu

W Sali Lustrzanej spotkały się pary, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat i więcej. Była okazja do wspólnego uczczenia tego pięknego jubileuszu lampką szampana, był krótki występ uczniów szkoły muzycznej przygotowanych przez sopranistkę Alicję Płonkę. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczyła wiceprezydent miasta Dorota Krakowska.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A