Patryk Kosiniak ponownie zwycięża
access_time 2016-06-06 11:05:00
Patryk Kosiniak wygrał niedzielny wyścig drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 600, na węgierskim torze Pannonia-Ring powiększając swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

26-latek z Tarnowa do połączonych z rundą międzynarodowej serii Alpe Adria zmagań przystępował w ten weekend dwa tygodnie po zwycięstwie w dwóch pierwszych wyścigach w Poznaniu. „Kosa” tempo narzucał także na Węgrzech, wygrywając kwalifikacje z nowym rekordem toru.

Niestety, z powodu wywrotki, sobotni wyścig Patryk ukończył na ósmej pozycji w stawce ponad 30 zawodników, jako drugi z Polaków. W niedzielę był już jednak bezkonkurencyjny, wygrywając drugi wyścig nie tylko w klasyfikacji mistrzostw Polski, ale także Alpe Adria i powiększając swoje prowadzenie w tabeli WMMP.

Kolejny start czeka Patryka Kosiniaka dopiero na początku lipca, podczas trzeciej rundy międzynarodowej serii Yamaha R6 Dunlop Cup, w której prowadzi w klasyfikacji generalnej po zwycięstwie i drugim miejscu w dwóch pierwszych wyścigach. Przed zmaganiami w belgijskim Zolder zawodnik ekipy Wójcik FHP Racing Team planuje jeszcze testy swojej Yamahy R6.

- To był prawie idealny weekend - mówi Patryk Kosiniak. - Byłem najszybszy we wszystkich treningach wolnych i kwalifikacjach, poprawiając rekord toru. W pierwszym wyścigu jechałem na czele stawki, ale przewróciłem się. Podniosłem jednak moją Yamahę i mogłem kontynuować jazdę, finiszując na ósmym miejscu, jako drugi z Polaków. W niedzielę pojechałem już jednak bezbłędnie i dyktowałem warunki, wygrywając wyścig i umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Teraz czekamy już na testy i kolejny pojedynek w pucharze Yamahy, w którym także chcę powiększyć swoją przewagę w tabeli.

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem www.patrykkosiniak.com i na oficjalny profilu na Facebooku www.facebook.com/patrykkosiniak69 

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Yamaha Zentrum Koln, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, Janik Stolarka Okienna, the12, Yamaha Motor Polska, Dunlop.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A