Kierowca z promilami
access_time 2016-08-08 13:17:00
Sześćdziesięciolatek, mieszkaniec Tarnowa, prowadząc samochód osobowy wjeżdża do rowu melioracyjnego. W wydychanym powietrzu ma ponad dwa promile alkoholu.

Na drodze gminnej w powiecie tarnowskim kierujący samochodem osobowym Citroen z niewyjaśnionych przyczyn wjechał do rowu melioracyjnego. Nie mógł się wydostać z samochodu w którym został uwięziony. Na miejsce został skierowany patrol Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Tarnowie. Gdy szczęśliwie udało się mężczyznę wydostać z pułapki okazało się, że nie doznał żadnych urazów, natomiast jest nietrzeźwy. Podczas badania na urządzeniu Alcosensor w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że dodatkowo sześćdziesięciolatek posiada orzeczony wyrokiem tarnowskiego sądu zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu według polskiego prawa jest przestępstwem określonym w art. 178a kk i zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Przestępstwem jest również naruszenie zakazu sądowego, które określone jest w art. 244 kk. W tym przypadku zagrożenie karą wzrasta do 3 lat. O wymiarze kary jednak zadecyduje tarnowski sąd.

Postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A