80-letnia femme fatale uwodziła, usypiała, a następnie... okradała mężczyzn
access_time 2016-08-09 08:55:00
Jak donosi Radio Kraków, sąd w Brzesku aresztował 80-letnią kobietę, która uwodziła mężczyzn, usypiała ich, a później okradała. Grozi jej nawet do 12 lat więzienia.

Ofiarą działania kobiety stał się m.in. niewiele młodszy mieszkaniec gminy Szczurowa. Mężczyzna odpowiedział na ogłoszenie matrymonialne i zaprosił kobietę do domu.

- Sprawczyni doprowadzała pokrzywdzonych do stanu nieprzytomności poprzez dodanie do posiłków lub napojów substancji psychotropowych o działaniu nasennym. Następnie okradała mężczyzn z wartościowych przedmiotów: telefonów komórkowych, pieniędzy. W jednym z przypadków wartość szkody wyniosła 52 tys. złotych - tłumaczy w rozmowie z Radiem Kraków prokurator Arkadiusz Bara

Jak dodaje prokurator Arkadiusz Bara, w podobny sposób 80-latka oszukała i okradła mieszkańca Mazowsza. Jak się później okazało, kobieta miała już na swoim koncie kilka wyroków za kradzieże i oszustwa. Dlatego za usypianie mężczyzn i okradanie ich, czyli rozbój grozi jej nawet do 12 lat więzienia.

Przed sądem w Brzesku, który decydował o jej aresztowaniu, trafiła prosto z aresztu śledczego w Krakowie, gdzie była zatrzymana w związku z innym przestępstwem.

Info: Bartek Maziarz, Radio Kraków

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A