Deszcz zalewa wiadukty i… zalewać będzie, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-08-24 08:20:00
Czy to koniec sporów o rozbudowę Gemini? Bilety na festiwal Talia. Spotkanie ze sztuką uliczną po raz ostatni - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Czy to koniec sporów o rozbudowę Gemini?

Projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części Tarnowa znów wyłożony do konsultacji. Zmiany teraz poddawane dyskusji zostały zaproponowane i przegłosowane w czerwcu przez miejskich radnych. Jeśli zostaną ostatecznie wprowadzone do planu, uniemożliwią rozbudowę galerii Gemini. Uwagi do projektu można zgłaszać do 4 października.

  • Deszcz zalewa wiadukty i… zalewać będzie

Gdy po dwuletniej przerwie przywrócono ruch samochodowy pod wiaduktami nad ulicą Tuchowską, kierowcy nie kryli zaskoczenia efektami prac – nie dostrzegli przesunięcia drogi w kierunku wschodnim ani złagodzenia ostrego zakrętu, a na to wszyscy liczyli. Jezdnie pod wiaduktami w ciągu ul. Tuchowskiej podczas intensywnych opadów nadal będą zalewane przez wodę, bo podczas remontów nie wybudowano przepompowni lub chociażby dodatkowego odwodnienia terenu

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Bilety na festiwal Talia

Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie rozpoczął sprzedaż biletów na XX Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Impreza rozpocznie się już 9 września. Bilety w cenie od 30 do 80 zł można kupić wypełniając specjalny formularz na stronie internetowej teatru lub bezpośrednio w kasie „Solskiego”. – Wszystkie spektakle będą grane dwukrotnie, dlatego wciąż istnieje możliwość zakupu wejściówek na każde przedstawienie. Największym zainteresowaniem cieszy się „Atramentowa”, czyli koncert Stanisławy Celińskiej. Chętnych jest tak wielu, że musieliśmy utworzyć w tym wypadku listę rezerwową – mówi Karolina Białas z Biura Promocji i Organizacji Widowni tarnowskiego teatru. Wszyscy ci, którzy dokonali jeszcze w lipcu rezerwacji na poszczególne spektakle, mają czas na zakup biletu do końca tego tygodnia.

  • Spotkanie ze sztuką uliczną po raz ostatni

W piątek ulica Wałowa w Tarnowie po raz ostatni w te wakacje wypełni się grajkami, kuglarzami oraz „żywymi rzeźbami”. Ta odsłona akcji Wałowa Str. Art rozpocznie się o godz. 14. Artyści uliczni dla mieszkańców przygotowali między innymi cyrkowe atrakcje – brawurowe pokazy żonglerki maczugami, piłkami czy chustami. Nie lada gratka czeka również na miłośników fotografii, którzy będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną na tę okazję „galerię na chodniku”. Znajdzie się też coś dla moli książkowych. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowuje bowiem głośne czytanie poezji i prozy, a także uliczny kiermasz swoich wydawnictw.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A