Oszuści znów aktywni - ostrzega policja
access_time 2016-09-02 08:00:00
W ostatnim dniu wakacji w mieszkaniach tarnowian znowu rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Po raz kolejny oszuści usiłowali ukraść kwotę ponad 140 tysięcy złotych starszym ludziom.

Oszuści w dalszym ciągu wykorzystują wszelkie dostępne sposoby aby wyciągnąć z naszych kieszeni oszczędności. Po kilku miesiącach przerwy ponownie zadzwoniły telefony stacjonarne w Tarnowie u 80-letnich kobiet. W słuchawce głos podający się za członka naszej najbliższej rodziny będącego w nagłej potrzebie. Po chwili w słuchawce kolejny głos podający się za policjanta potwierdzający udział w przykrym zdarzeniu losowym.

W jednym przypadku sprawcy usiłują wyłudzić kwotę 60.000 złotych w drugim 85 tysięcy złotych. Na szczęście kobiety nie dały się oszustom i nie kontynuowały rozmowy. Właściwa ich postawa pozwoliła przede wszystkim na uniknięcie przykrych konsekwencji utraty niejednokrotnie oszczędności całego życia.

W związku z kolejnymi sygnałami o oszustach, tarnowscy policjanci apelują do mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego aby nie dać się oszukać. Poinformujmy nasze babcie o narzędziach jakie wykorzystują i sposobach jakimi się posługują aktualnie sprawcy.

Policjanci NIGDY nie dzwonią w celu odebrania, przekazania pieniędzy. Jeżeli następuje kontakt telefoniczny to tylko w celu umówienia się na wykonanie czynności (przesłuchania, rozpytania) bądź przekazania informacji od osoby zatrzymanej jeżeli ta wskaże osobę jaką trzeba powiadomić.

Jeżeli ktoś do nas zadzwoni i próbuje wyłudzić jakąkolwiek kwotę pieniędzy proszę o kontakt z dyżurnym jednostki Policji pod numer 997 lub 112. Jeżeli nie wiemy jak się zachować poinformujmy o całej sytuacji swoją rodzinę, najbliższych, sąsiadów, znajomych zanim podejmiemy kroki wypłaty lub przekazania swoich oszczędności oszustom.

Sprawę usiłowania oszustw prowadzi aktualnie Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A