Zmiany w pogotowiu kosztem Tarnowa? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-09-21 09:07:00
Hala z poślizgiem. Tarnów zwalnia z inwestycjami. Gemini Park zbiera głosy za inwestycją - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Hala z poślizgiem albo…

W tym roku Urząd Miasta Tarnowa zamierzał wydać 5,2 mln zł na modernizację hali sportowej „Jaskółka” w Mościcach. Wydatki będą jednak znacznie niższe. W tej sprawie liczy się też na wsparcie ministra sportu. Jeśli go zabraknie, całe przedsięwzięcie może znaleźć się w poważnych tarapatach, o czym na razie nikt głośno nie mówi. Zgodnie z przedwyborczą obietnicą prezydenta Romana Ciepieli w mieście ma powstać Centrum Przygotowań Paraolimpijskich, którego trzonem ma być zmodernizowana hala sportowa „Jaskółka”. Na modernizację nie ma jednak pieniędzy i… nie wiadomo kiedy, i czy będą

  • Tarnów zwalnia z inwestycjami

Już jest pewne, że część zaplanowanych na ten rok tarnowskich inwestycji nie zostanie zrealizowana albo wykona się je w mniejszym stopniu, niż wcześniej zakładano. Generalny powód to brak unijnych funduszy, które miały zasilić miejską kasę. Z powodu braku unijnego dofinansowania opóźnionych będzie wiele miejskich inwestycji, w przypadku części planowanych remontów ich zakres zostanie zmniejszony

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Gemini Park zbiera głosy za inwestycją

Rozbudowa największego centrum handlowego we wschodniej Małopolsce stoi pod znakiem zapytania, odkąd większość w radzie miejskiej nie zgodziła się na korzystny dla inwestora plan zagospodarowania przestrzennego. Gemini nie składa jednak broni i o poparcie inwestycji zaapelowało do mieszkańców Tarnowa i regionu. Listy z podpisami kilkudziesięciu tysięcy osób mają otrzymać radni przed decydującą debatą. Plany Gemini Holdings przewidują powiększenie galerii o 30 tys. metrów kwadratowych. Inwestor przekonuje, że oznaczałoby to wzrost dochodów dla budżetu Tarnowa z tytułu podatku od nieruchomości (z obecnych 2,5 mln zł do 4 mln zł) oraz kilkaset dodatkowych miejsc pracy. Dominujący w radzie miejskiej klub PiS stoi z kolei na stanowisku, że gigant stanowiłby zagrożenie dla właścicieli małych i średnich firm handlowych. Powołuje się na protest podpisany przez czterystu przedsiębiorców, również spoza Tarnowa. – W uzasadnieniu pomija się głos mieszkańców – podkreśla jednak Zbigniew Nowak, dyrektor Gemini Park Tarnów. W centrum handlowym i internecie trwa zbiórka podpisów zwolenników rozbudowy. Poparcie zadeklarowało już 30 tysięcy osób, a akcja wciąż trwa. Na forum rady sprawa powinna powrócić jeszcze jesienią.

  • Zmiany w pogotowiu kosztem Tarnowa?

Wojewoda małopolski Józef Pilch zapowiedział właśnie utworzenie dyspozytorni pogotowia ratunkowego w Nowym Sączu. Miałaby zostać wydzielona z tej, którą cztery lata temu uruchomiono w Tarnowie. Nowy Sącz o zmiany na mapie ratownictwa starał się od dawna z pomocą polityków. Pretekstem były przypadki wysłania karetek pod błędny adres. Służby wojewody sprawdzają w tym momencie, czy w Nowym Sączu są odpowiednie warunki lokalowo-techniczne oraz kadrowe do uruchomienia nowej dyspozytorni. Równocześnie wszczęto procedury w sprawie zatwierdzenia przez ministra zdrowia zmian w wojewódzkim planie ratownictwa.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A