Sony Xperia X Performance – flagowiec z tradycją (artykuł sponsorowany)
access_time 2016-10-14 13:37:00
Firma Sony od lat zachwyca swoimi produktami miłośników elektronicznych gadżetów. Dotyczy to zwłaszcza smartfonów, które są wyposażone w najnowocześniejsze technologie i doskonałe aparaty. Ich wysoka jakość wykonania i elegancki design bez trudu dorównują produktom marek takich jak Apple czy Samsung. Jednym z najlepszych telefonów wyprodukowanych przez japońskiego giganta jest Sony Xperia X Performance.

Tradycje serii Z

Sony Xperia X Performance, którego premiera odbyła się w czerwcu 2016 roku, działa w oparciu o system Android 6.0.1 i waży jedynie 165 g. Jest wyposażony w kartę Nano-SIM, pamięć wewnętrzną 32 GB, wyświetlacz IPS 5" 1920 x 1080 (441 ppi) oraz aparat 23 Mpix. Urządzenie umożliwia korzystanie z wideorozmów, LTE i NFC. Kosztuje około 3000 złotych. Jest to kwota wysoka, jednak dodatkowe właściwości telefonu sprawiają, że warto po niego sięgnąć pomimo ceny.

Seria Sony Xperia X zastępuje wcześniej produkowaną serię Z. Model Performance jest flagowcem, którego obudowa została wykonana z metalowych elementów wysokiej jakości. Dzięki takiemu rozwiązaniu odciski palców nie pojawiają się tak szybko jak na innych modelach. Telefon zachwyca użytkowników niewielkimi rozmiarami, które coraz częściej wypierane są przez duże, niezbyt poręczne smartfony. Przekątna wyświetlacza o długości 5’’ jest wystarczająca do komfortowego użytkowania sprzętu. Najważniejszą zaletą sprzętu jest jednak wodoszczelność, czyli cecha, o której marzył każdy użytkownik smartfona. Potwierdzona certyfikatem IP68 odporność na wodę gwarantuje, że telefon nie ulegnie awarii pod wpływem zalania tak szybko jak inne modele.

Łakomy kąsek dla gadżeciarzy... i nie tylko

Choć cena Sony Xperia X Performance dla wielu kupujących jest zaporowa, z pewnością znajdą się osoby chętne, aby go nabyć. Zainteresowani nim są przede wszystkim biznesmeni, którym zależy na znalezieniu solidnego i znakomicie działającego smartfona. Kupujący najnowszego flagowca Sony powinni jednak pamiętać o tym, by nabyć nie tylko telefon, ale i jego ubezpieczenie, np. mobile phone insurance.

Sony Xperia z serii X jest stosunkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne i wodę, jednak polisa chroni również przed kradzieżą, a drogi, nowoczesny telefon jest na nią wysoce narażony. W przypadku utraty smartfona z powodu kradzieży ubezpieczyciel wypłaci ubezpieczonemu równowartość telefonu, dzięki czemu właściciel urządzenia bez trudu będzie mógł nabyć nowy sprzęt.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A