Budowę obwodnicy Brzeska przyspieszy podpis ministra, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-12-14 08:02:00
Pan doktor przyjmie… za sześć lat. Wstydliwa przegrana w Lublinie. Wycinają drzewa w parku, bo chcą więcej słońca - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Pan doktor przyjmie… za sześć lat

Aż cztery i pół roku trzeba czekać w tarnowskich szpitalach na endoprotezoplastykę stawu biodrowego i kolanowego, a porada u ortodonty jest możliwa dopiero w styczniu 2022 roku. Kolejki do lekarzy i planowych zabiegów nikogo już specjalnie nie dziwią, problem w tym, że są coraz dłuższe. Gdy w Tarnowie chcemy wybrać się w ramach zdrowotnego ubezpieczenia do ortodonty, dowiemy się, że wizyta będzie możliwa dopiero w styczniu 2022 roku, a w kolejce czeka 1077 osób

  • Wstydliwa przegrana w Lublinie

Nie tak sobie wyobrażali sobotnie ekstraklasowe spotkanie trener, piłkarze i kibice Bruk‑Betu Termaliki Nieciecza. Podopieczni Czesława Michniewicza, zajmujący przed 19. kolejką miejsce na podium tabeli, nieoczekiwanie na wyjeździe w Lublinie przegrali 0:3 z Górnikiem Łęczna, dotychczas ostatnim zespołem w zestawieniu. Niecieczanie z powodu przegranej z Górnikiem Łęczna spadli w ligowej tabeli na 5. miejsce

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Budowę obwodnicy Brzeska przyspieszy podpis ministra

Obiecywana mgliście przez rząd przebudowa drogi krajowej nr 75 rozpocznie się w Brzesku. Minister infrastruktury  podpisał właśnie aneks do programu inwestycji, który ma jej wreszcie nadać przyspieszenia. Na pierwszy ogień pójdzie odcinek nowej drogi o długości ponad 2 kilometrów, która wyprowadzi tranzyt z zatłoczonych ulic Brzeska. Codziennie przetacza się nimi 18 tys. samochodów – w większości zjeżdżających z autostrady A4 na drogę krajową prowadzącą w kierunku Nowego Sącza. Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad już zapowiedział, że w styczniu rozpocznie formalności prowadzące do uzyskania pozwoleń na budowę południowo-zachodniej obwodnicy Brzeska. – Po jej otwarciu będzie u nas zdecydowanie spokojniej – cieszy się burmistrz Grzegorz Wawryka. Na ten moment trzeba jednak będzie poczekać prawdopodobnie do 2023 roku.

  • Wycinają drzewa w parku, bo chcą więcej słońca

W Parku Piaskówka miasto prowadzi wielką wycinkę drzew. Mieszkańcy niepokoją się o przyszły wygląd ulubionego miejsca spacerów. Widok sterczących pni ściętych drzew, które od kilku tygodni napotykają tarnowianie na popularnej Piaskówce, wzbudza zaskoczenie i obawy. Zapuszczony przez lata park od kilku sezonów jest porządkowany,nikt nie spodziewał się jednak w tym miejscu masowej wycinki drzew. Magistraccy urzędnicy tłumaczą teraz, że praca ekipy drwali ma związek z wielką przebudową Parku Piaskówka.– Działamy według projektu, który poprzez wycinkę drzew zakłada wpuszczenie większej ilości słońca na teren parku. W najbliższych tygodniach będą jeszcze usuwane obumierające drzewa. Wszystko odbywa się w zgodzie z opinią dendrologa. Przygotowujemy nowy drzewostan, który będzie bezpieczny dla ludzi i pozwoli wytworzyć odpowiednio zagęszczone, duże korony drzew – przekonuje Józef Czupryna z referatu Gospodarki Komunalnej UMT.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A