Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju
access_time 2016-12-16 12:40:00
Policjanci KPTC zatrzymali sprawcę rozboju do którego doszło w Pogórskiej Woli. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Pod koniec listopada w godzinach wieczornych w Pogórskiej Woli 60-letni mieszkaniec został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę. Ten zażądał wydania gotówki. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury. Napastnik doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności bijąc go rękami i kopiąc nogami po całym ciele. Mężczyzna w wyniku pobicia doznał niegroźnych urazów głowy. Następnie sprawca zabrał portfel w którym była gotówka w wysokości 100 złotych.

Policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum kilka dni później zatrzymali napastnika. Trzydziestolatek mieszkaniec tej samej wsi, podczas przesłuchania przyznał się do rozboju. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Prokurator po zapoznaniu z materiałem dowodowym zastosował wobec mężczyzny - dozór policyjny.

O wymiarze kary zdecyduje teraz tarnowski sąd. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum. Za rozbój ustawodawca przewidział karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A