Gimbusy pod lupą
access_time 2017-01-02 08:15:00
W celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie systematycznie przeprowadzają kontrole autokarów, które codziennie dowożą nasze dzieci do szkoły. Prowadzone kontrole już w tym semestrze wykluczyły z dalszej jazdy dwa autobusy.

Policjanci tarnowskiej drogówki systematycznie kontrolują autobusy dowożące dzieci do szkół na terenie wszystkich gmin powiatu tarnowskiego. W ramach działań policjanci sprawdzają stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Kontrolują także trzeźwość kierujących autobusami i ich uprawnienia do wykonywania przewozów pasażerskich. Za popełnione wykroczenia nakładają na kierujących mandaty karne i zatrzymują dowody rejestracyjne.

W pierwszym semestrze roku szkolnego policjanci nie dopuścili do kontynuowania jazdy m.in. dwóch autobusów. Pierwszy z nich miał niesprawny układ hamulcowy, w drugim przypadku w autobusie przewożącym dzieci niesprawne były światła STOP. Mandatami karnymi ukarali także kierowców m.in. z zanieczyszczona szybą czołową autobusu i jazdę bez umieszczonej tabliczki wskazującej na przewóz dzieci.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A