Awans szczypiornistów MKS PM MPEC Tarnów do 1/16 Finałów Mistrzostw Polski.
access_time 2017-01-24 08:15:00
W piątek na wyjazdowym spotkaniu w Krakowie juniorzy starsi MKS PM MPEC Tarnów zmierzyli się w pierwszym meczu barażowym o awans do 1/16 Mistrzostw Polski z zespołem SKS Kusy Kraków. Po bardzo dobrej grze zwłaszcza w drugiej połowie spotkania tarnowscy szczypiorniści pokonali zespół z Krakowa 26:29 (17:11).

W sobotę 21 stycznia w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie odbył się mecz rewanżowy. Zawodnicy Pałacu Młodzieży od pierwszych minut meczu spisywali się rewelacyjnie. Już na początku zdołali wypracować sobie niewielką przewagę, którą konsekwentnie powiększali. Tarnowscy szczypiorniści ani na moment nie oddali prowadzenia w tym spotkaniu, pewnie zwyciężyli różnicą sześciu trafień 30:24 (17:13) i tym samym zapewnili sobie II miejsce w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej awansując  do 1/16 Finałów Mistrzostw Polski juniorów starszych, które odbędą się na początku lutego w Kielcach.

Skład zespołu:

Bramkarze: Robert Pyrek, Krzysztof Ocytko,

Zawodnicy i bramki w dwóch meczach: Adrian Zaucha /1 ,0/, Konrad Łuczyński  /3,0/, Wojciech Wiśniowski /3,2/, Tomasz Musiał /1,0/, Maksymilian Grzesik /0,6/ Marek Starzec /7,6/, Kacper Lazarowicz /11,7/, Bartosz Sebastian /0,2/, Andrzej Wicherek /1,5/, Patryk Łabuz /1,0/, Mateusz Wojdan /1,2/, Jakub Basierak, Bartosz Paw, Kacper Chruściel .

Trenerzy: Bartosz Bommersbach i Józef Bommersbach.