Emilia Nizio nie zwalnia tempa
access_time 2017-02-02 14:35:00
Emilka Nizio tenisistka trenująca w klubie ACT Sport Tarnów nie zwalnia tempa i po zwycięstwie w Bytomiu w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym U12 (8 stycznia) i zdobyciu Mistrzostwa Małopolski Skrzatów do lat 12 (15 stycznia), tym razem 30 stycznia zostawiła w pokonanym polu rywalki w WTK Skrzatów w Chorzowie. Na starcie zameldowały się zawodniczki z Łodzi, Krakowa, Warszawy, Bielska Białej, Piotrkowa Trybunalskiego i Bytomia.

Emilka wygrywając cały turniej miała trudną przeprawę w półfinale z rówieśniczką z Łodzi Marią Wojtaszczyk, gdzie po przegraniu pierwszego seta 2:6 i wyrównanym drugim secie, w którym Emilka zwyciężyła w tie-breaku 7:4 doprowadzając do decydującego trzeciego seta rozgrywanego w tej kategorii wiekowej, jako super tie-break. Ostatecznie łodzianka musiała uznać wyższość tarnowianki. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 10:6.

W finale Emilia kontrolowała już sytuację pokonując starszą zawodniczkę z KS Górnik Bytomia Polę Kasprzak w stosunku 6:0 i 6:3.

Ponadto Emilka wystąpiła również w grze deblowej w parze z Natalią Kłys zajmując drugie miejsce w finale nieznacznie ulegając 6:2, 3:6 8:10.

Ostatnie sukcesy Emilii dobrze wróżą przed mającymi się rozpocząć 10 lutego Mistrzostwami Polski do lat 10 w Puszczykowie k. Poznania w Akademii Tenisowej Andżeliki Kerber, w których będzie brała udział.