„Randka” z pedofilem, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-02-22 09:00:00
Samochody „zamieszkały” na osiedlach. Podejrzana w sprawie zabójstwa Iwony Cygan została zatrzymana - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej..

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • „Randka” z pedofilem

Każdego roku do tarnowskiej prokuratury trafia kilkanaście spraw dotyczących przestępczości seksualnej wobec dzieci. Ostatnio sprawców tego typu przestępstw przybywa, w ciągu zaledwie kilku dni tarnowska policja zatrzymała trzech pedofilów. Policjanci mają podstawy by podejrzewać, że osób o takich skłonnościach może być w regionie znacznie więcej.

  • Samochody „zamieszkały” na osiedlach

Tarnowianie wykorzystują wszystkie możliwe miejsca na postój samochodów, których w szybkim tempie przybywa. W Tarnowie zarejestrowanych jest już ponad 72 tysiące pojazdów. Jedna rodzina dysponuje niekiedy dwoma lub nawet trzema autami, a przestrzeni do parkowania dramatycznie brakuje.

  • Bezdomni w „próbnym” mieszkaniu

W Tarnowie bez własnego dachu nad głową jest szacunkowo ok. stu pięćdziesięciu ludzi, z czego blisko setka to lokatorzy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzonego przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Pozostali (w zmieniającej się ciągle liczbie) urządzają sobie legowiska w pustostanach, na terenach ogródków działkowych i w innych ustronnych miejscach.

  • Co zwiedzić w Tarnowie, nie wychodząc z domu?

Tarnowską katedrę najlepiej zwiedzać osobiście, ale jeśli ktoś na razie nie ma takich możliwości, może skorzystać z nowych technologii, które umożliwią frapującą wycieczkę wirtualną. Także dla tych, którzy znają wnętrza świątyni, wycieczka taka będzie interesującym doświadczeniem.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Kraków i Tarnów z dofinansowaniem na inwestycje drogowe

Wartość dofinansowania projektów w tych pięciu miastach z funduszy unijnych wynosi 481 milionów złotych i pochodzi ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Podpisujemy dzisiaj pięć umów – wyłonionych w ramach konkursu w działaniu 4.2 – na łączną kwotę dofinansowania ponad 480 mln zł – powiedział Witold Słowik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

  • Podejrzana w sprawie zabójstwa Iwony Cygan została zatrzymana

Na lotnisku w Balicach zatrzymano Renatę G. podejrzaną o składanie fałszywych zeznań w sprawie zabójstwa Iwony Cygan. Kobietę poszukiwano międzynarodowym listem gończym. Do zatrzymania doszło w poniedziałek wieczorem gdy Renata G. przyleciała samolotem do kraju. Kobietę aresztowała straż graniczna.

  • Ocalili zziębniętego psa przed śmiercią

Dzięki mieszkańcom Smęgorzowa porzucony w lesie kundelek otrzymał pomoc. Teraz czeka na kogoś, kto przygarnie go pod dach. Psa leżącego na stercie gałęzi, przy drodze w Gruszowie Małym, zauważył przejeżdżający rowerem mieszkaniec Smęgo-rzowa, który właśnie wracał ze sklepu. Zaniepokojony widokiem zwierzaka leżącego bez ruchu, natychmiast zaalarmował wolontariuszkę.

  • Tarnów. Gorący konkurs w Szkole Podstawowej nr 3

Wybór dyrektora SP 3 miał się odbyć 1 marca. Po protestach części rodziców termin przesunięto. O szkole głośno było już pięć lat temu, gdy fotel dyrektora obsadzono w atmosferze kontrowersji. Na początku marca magistrat organizuje przesłuchania kandydatów na dyrektorów ośmiu szkół z terenu Tarnowa. Największe emocje towarzyszą wyborowi dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A