Nauczyciele stracą pracę, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-06-14 09:04:00
Znajdą się ratownicy, to popływamy. Czy powódź znów nas zaskoczy? .Ryszard Ścigała się broni, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Znajdą się ratownicy, to popływamy        

Firma, która wygrała przetarg na obsługę ratowniczą dwóch letnich basenów w Tarnowie, ostatecznie nie podpisała umowy z Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. TOSiR znów musi szukać ratowników. Prowadzone są indywidualne rozmowy z osobami zainteresowanymi wakacyjną pracą na tarnowskich basenach. A czas ucieka.

  • Nauczyciele tracą pracę        

Reforma systemu edukacji staje się faktem. Dla wielu nauczycieli oznacza to utratę pracy lub przejście na zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin. W Tarnowie wypowiedzenia otrzymało już 62 nauczycieli. Ostateczna liczba zredukowanych etatów w tarnowskiej oświacie będzie znana za kilka tygodni, gdy zakończy się nabór do szkół.

  • Ryszard Ścigała się broni    

Były prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała, który niespełna rok temu został skazany przez sąd pierwszej instancji m.in. na karę 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwo o charakterze korupcyjnym, nie składa broni. Jak informowaliśmy, jego pełnomocnik, mec. Bogusław Filar, wystąpił z odwołaniem od tego wyroku i 23 czerwca powinna się odbyć w Sądzie Okręgowym w Tarnowie rozprawa apelacyjna.

  • Czy powódź znów nas zaskoczy?    

Po ostatnich silnych opadach deszczu w Gromniku, Tuchowie i Zakliczynie, gdzie doszło do licznych podtopień, na nowo odżył temat zagrożenia powodzią w Tarnowie. Mając w pamięci sytuację z 2010 roku, kiedy to wysoka na ponad trzy metry fala na Wątoku przeszła przez miasto, podtapiając domy znajdujące się bezpośrednim sąsiedztwie rzeki, mieszkańcy miasta zadają sobie pytanie, czy mogą czuć się bezpieczni. Odpowiedź nie jest jednoznaczna…

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Odnalazł mogiłę dziadka, którego hitlerowcy zagłodzili na śmierć

Jan Prus zginął podczas okupacji z wycieńczenia w celi tarnowskiego więzienia. W miejscu jego pochówku na cmentarzu w Krzyżu jest pusty plac. Sprawę bada IPN.

  • Finał sporu o Franciszkańską, nagły zwrot akcji

Ul. Franciszkańska na całym odcinku powinna mieć historyczną nawierzchnię, czyli „kocie łby”. Konserwator zabytków pokrzyżował plany drogowców. Remont fragmentu ul. Franciszkańskiej ciągnie się już od roku. Pierwotnie, na prośbę Zarządu Dróg i Komunikacji, zgodę na ułożenie na nim asfaltu wydał konserwator zabytków. 

  • Rodzice będą protestować przed gabinetem prezydenta

Napięta atmosfera w ZSO nr 1 po nominacji na dyrektora szkoły dla Barbary Kuklewicz. Rodzice kwestionują decyzję Romana Ciepieli. Na 21 czerwca rodzice uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zapowiadają pikietę przed gabinetem prezydenta Tarnowa. To konsekwencja decyzji Romana Ciepieli o powierzeniu od września stanowiska dyrektora placówki Barbarze Kuklewicz. Nie zgadza się z tym zarówno grono pedagogiczne, jak i rada rodziców. 

  • Gmina Gnojnik. Którędy przebiegać będzie Sądeczanka?

Mieszkańcy Gnojnika odrzucili pięć wariantów przebiegu drogi krajowej nr 75 przygotowane przez GDDKiA. Chcieliby odsunąć Sądeczankę daleko od swoich domów. Mogą nawet zablokować budowę trasy.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A