Piekło na Krakowskiej, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-07-19 09:05:00
Nie ma przeszkód, by powstał trzeci zjazd z autostrady. Złe moce na drodze? Boisko tylko dla amatorów, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Złe moce na drodze?

Proste odcinki dróg, na których dziwnym trafem bardzo często dochodzi do wypadków. Są takie również w naszym regionie. To choćby niektóre odcinki autostrady czy trasy wojewódzkiej nr 977 do Tuchowa. Kierowcy mówią o pechu bądź tajemniczych wpływach, ale policjanci są racjonalni: Nie ma dróg, na których bez powodu dochodziłoby do wypadków.

  • Czy ruiny zamku przetrwają urzędniczą indolencję?

Każdy, kto choć trochę zorientowany jest w sytuacji ruin średniowiecznego zamku Tarnowskich na Górze Św. Marcina, może zastanawiać się, co nastąpi wcześniej: ostateczne sądowe rozstrzygnięcie sporu o „Marcinkę” między Sanguszkami i samorządem miejskim czy też zrównanie z ziemią niezabezpieczonych ruin zamku. To, że powoli znikają, pisaliśmy już niejednokrotnie.

  • Boisko tylko dla amatorów

Z nowego boiska przy ul. Wojska Polskiego, które kosztowało 2,3 mln zł, będą mogli korzystać wyłącznie piłkarze‑amatorzy, bo obiekt jest niewymiarowy. Po oddaniu boiska do użytku obudzili się działacze tarnowskich klubów piłkarskich i Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i krytykują, że boisko jest niewymiarowe.

  • Nie ma przeszkód, by powstał trzeci zjazd z autostrady

Przyśpieszają prace nad pomysłem radnego Jacka Łabny budowy trzeciego węzła autostrady, który jako pierwsi zaprezentowaliśmy na naszych łamach. Gotowa jest analiza zasadności budowy dodatkowego zjazdu z autostrady A4 w rejonie ul. Niedomickiej. Zjazd odciążyć ma ruch na węzłach w Wierzchosławicach i Krzyżu, a także ograniczyć wjazd ciężkich pojazdów do Tarnowa.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Kolejne osoby zatrzymane w sprawie zabójstwa Iwony Cygan

Zatrzymano 9 osób zamieszanych w sprawę zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina. Prokuratura tłumacząc się dobrem śledztwa nie zdradza szczegółów.

  • Ruszył remont ul. Krakowskiej

Rozpoczął się remont górnego odcinka ulicy Krakowskiej w Tarnowie. W ramach prac przeprowadzony zostanie między innymi remont nawierzchni jezdni przy użyciu czerwonych płyt granitowych, z pominięciem miejsc parkingowych, wykonane zostanie odwodnienie jezdni, wymienione będą zniszczone płyty na chodnikach i placach. Zakończenie prac na Krakowskiej planowane jest na listopad.

  • Hipopotamy na Rynku budzą mieszane reakcje tarnowian

Obok tarnowskiego ratusza stanęły zapowiadane od dawna rzeźby Józefa Wilkonia. To „rodzina” wykonanych z drewna hipopotamów.

  • Kolejna ofiara Dunajca. Zwłoki zauważył wędkarz

Zwłoki mężczyzny w wieku ok. 50-60 lat wyłowiono w niedzielę przed południem z Dunajca w okolicy Siedlca, w gminie Radłów.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A