Jak nas wabią do kupowania? Tygodniowy przegląd prasy
access_time 2017-08-02 11:21:00
Teatr pozbywa się „Sokoła”. Bazarowe sprzątanie. Rondo małe, ale bezpieczne, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Jak nas wabią do kupowania?

Gra tłem, zapachem, światłem, kolorami, wielkością koszyków czy iluzorycznymi promocjami. Większe sklepy, przede wszystkim należące do handlowych potentatów, wciąż zaskakują nowymi sposobami, by zdobyć klientów, a większość kupujących robi dokładnie to, na czym zależy handlowcom.

  • Rondo małe, ale bezpieczne

Płynny ruch, bezpieczni piesi i ani jednej stłuczki – tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Starodąbrowskiej sprawdza się znakomicie. Kierowcy narzekają, że jest trochę ciasne, ale i tak chwalą sam pomysł posadowienia ronda w tym miejscu. Rozwiązanie wprowadzone na czas zamknięcia przejazdu ulicą Gumniską największy test przejdzie końcem wakacji i początkiem września, gdy ruch samochodów w mieście wzrośnie.

  • Bazarowe sprzątanie

Najpierw handel, potem wielkie sprzątanie. Na tarnowskich placach targowych porządki odbywają się każdego dnia po zakończonym handlowaniu. Przedstawiciele Targowisk Miejskich przekonują, że na bazarach jest czysto. Niedawno Burek odwiedzili inspektorzy miejscowego sanepidu – uchybień nie stwierdzono.

  • Do mieszkań wprowadziły się… rury

Sporo emocji wzbudził remont jednego bloku przy ul. Akacjowej w Tarnowie. Administruje nim Spółdzielnia Mieszkaniowa Jaskółka. Część mieszkańców nie może pogodzić się z zakresem i sposobem prowadzenia remontu, uważając, że przyniesie on więcej szkód niż pożytku. Prezes spółdzielni jest zdziwiony. Twierdzi, że na prace wyraziła zgodę większość i większość wyraża dla nich akceptację.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Teatr pozbywa się „Sokoła”

Towarzystwo Gimnastyczne traci swoją siedzibę w pokoiku obok sceny. Nie ma się gdzie podziać. Działacze odwołują się od decyzji. Nie wiedzą, jak za rok będą obchodzić 135. rocznicę istnienia.

  • Złodziejom starczył tablet, żeby kraść luksusowe auta

Trzej mężczyźni spod Krakowa wpadli w Tarnowie, gdy próbowali odjechać bmw za blisko 300 tys. zł. W garażu jednego z nich znaleziono też kradzionego lexusa.

  • Most na granicy powiatów jest jak kukułcze jajo, którego nikt nie chce

Radni powiatu tarnowskiego podjęli uchwałę o przekazaniu przeprawy w Czermnej sąsiadom. Władze powiatu jasielskiego są tym zaskoczone. Na przejęcie mostu do remontu nie mają ochoty.

  • Wybudujcie nam światła, bo będzie źle

W piątek przez kilka godzin mieszkańcy Uszwi blokowali drogę krajową w samym centrum wsi. W ubiegłym roku omal nie zginął tam chłopiec. Ludzie żądają teraz budowy sygnalizacji świetlnej.

  • Trzecia kasa na tarnowskim dworcu kolejowym

Interwencja „Gazety Krakowskiej” przyniosła skutek. Na tarnowskim dworcu kolejowym uruchomiono dodatkowe okienko kasowe.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A