Bezpieczna droga do szkoły 2017
access_time 2017-08-31 07:02:00
W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym dąbrowscy policjanci w okresie od 4-8 września br. przeprowadzą wzmożone działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

Już za tydzień zabrzmi pierwszy dzwonek w szkołach w całej Polsce. W związku z tym dąbrowscy policjanci pomogą przygotować się najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego do bezpiecznych praktyk w drodze do szkoły jak i z powrotem. „Bezpieczna droga do szkoły" to kolejna inicjatywa mająca na celu poprawienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego zwłaszcza dzieciom i młodzieży. W rejonach szkół w Dąbrowie Tarnowskiej jak i regionie dąbrowskim pojawią się policjanci ruchu drogowego, aby pomóc dzieciom w bezpiecznym przejściu na drugą stronę drogi.

Akcja ta również przypomina kierującym o zachowaniu należytej ostrożności w rejonie placówek oświatowych poprzez zwiększone kontrole zwłaszcza prędkości w ich rejonie. Policjanci będą zwracać uwagę na wszelkie wykroczenia a szczególnie na wyprzedzanie, omijanie w rejonie przejść dla pieszych, trzeźwość oraz prawidłowe przewożenie dzieci w pojazdach.

W dniu 04 września Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie przeprowadzi akcję „Zwalniam przed Szkołą" wpisującą się w cele i założenia „Bezpiecznej drogi do szkoły", w którą również włączą się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Od początku września do października zostaną przeprowadzone kontrole wszystkich autobusów dowożących dzieci do szkoły oraz rozpocznie się edukacja najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego podczas przeprowadzanych zajęć w szkołach  wyposażą najmłodszych w niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach elementy odblaskowe.

Pomimo wielu działań profilaktycznych jakie będą prowadzone w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, przypominany rodzicom że nie zwalnia ich to od odpowiedzialności jaka ciąży na nich z bezpiecznym wychowaniem swoich pociech i nauki właściwych zachowań w ruchu drogowym.

www.dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A