Nowy stadion w Mościcach może kosztować fortunę, czyli co w prasie piszczy
access_time 2018-04-11 10:49:00
Spory o pieniądze władzy. Sprzątanie miasta po zimie. Łoś sforsował ogrodzenie i biegał po autostradzie koło Tarnowa, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Spory o pieniądze władzy
Po zamieszaniu, jakie wybuchło w związku z nagrodami dla członków rządu, prezes PiS, Jarosław Kaczyński zapowiedział przekazanie nagród do Caritas, złożenie w Sejmie projektu obniżenia pensji poselskich o 20 proc. oraz nowych limitów wynagrodzeń dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców.
  • Praca jest, ale…
Tegoroczne XXV Targi Pracy w Tarnowie zgromadziły tak wielu pracodawców, że przełożyło się to na rekordową liczbę ofert zatrudnienia. Posiadanie doświadczenia przestało być w niektórych zawodach wymogiem, pracodawcy są gotowi doszkalać i dokształcać kandydatów. Skoro jest praca, to dlaczego kilka tysięcy tarnowian nie może jej znaleźć?
  • Gdzie biegają tarnowianie?
Jeszcze kilkanaście lat temu w imprezach biegowych w Tarnowie uczestniczyło wąskie grono wyczynowców nastawionych wyłącznie na osiąganie wyników. Teraz sytuacja się zmieniła – tarnowianie pokochali bieganie. Biegający mieszkańcy to codzienność na miejskich skwerach, parkach i ulicach. I niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z przejściową modą, czy stałym trendem wynikającym z potrzeby zmiany stylu życia, miejsc do joggingu powstaje w mieście coraz więcej.
  • Sprzątanie miasta po zimie
Tradycyjnie w kwietniu odbywa się największe sprzątanie miasta po zimie. Zamiatarki już wyjechały na tarnowskie ulice, czyszczone są jezdnie i chodniki, przystanki autobusowe i kosze na śmieci. Prace odbywają się głównie nocą, by nie przeszkadzać użytkownikom dróg.
  • Trzeba ratować wielką płytę!
Mieszka w nich jedna trzecia mieszkańców Tarnowa, a bloki z wielkiej płyty od ponad 40 lat wpisują się w pejzaż miasta. Co pewien czas pojawiają się hiobowe wiadomości, że dla niektórych z nich – tak jak w całej Polsce – nadchodzi kres, bo były zaprojektowane i zbudowane na określony czas. Ale nie brakuje także opinii, że nie ma powodów do zmartwienia i bloki te postoją jeszcze wiele dziesiątków lat.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Budowa nowego Stadionu Miejskiego w Mościcach może kosztować fortunę
Po miesiącach sporów na temat tego, kto będzie korzystał z nowego Stadionu Miejskiego w Tarnowie, miasto ogłosiło wreszcie przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie areny sportowej w Mościcach. Niedzielne zawody żużlowe, inaugurujące nowy sezon w ekstralidze żużlowej, pokazały, że Tarnów potrzebuje obiektu, który jest w stanie pomieścić kilkanaście tysięcy widzów.
  • Okolice ulicy Wałowej powoli przypominają krakowski Kazimierz
Pokaż miniatury Ożywa duch przedwojennego Tarnowa, w którym krzyżowały się kultury polska i żydowska. Również na płaszczyźnie kulinarnej. Jeszcze w tym tygodniu zostanie otwarta kawiarnia, która będzie serwowała wyłącznie koszerne dania.
  • Drzewa w Parku Strzeleckim kładą się pokotem
W reprezentacyjnym parku Tarnowa trwa wielka wycinka drzew. Kontrowersje wzbudza nie tyle potrzeba rewitalizacji tego miejsca, co skala zaplanowanych działań oraz czas wycinki. Pod topór idzie tam właśnie ponad 600 drzew. I to pomimo okresu lęgowego ptaków, w którym tego typu prac nie należy przeprowadzać.
  • Łoś sforsował ogrodzenie i biegał po autostradzie koło Tarnowa
Policjanci i pracownicy obsługi autostrady przez blisko pół godziny gonili łosia, który biegał po dwóch nitkach A4 na wysokości Tarnowa. Wszystko działo się ok. godziny szóstej rano na odicnku A4 między Krzyżem a Polami Klikowskimi. 
  • W Ciężkowicach powstanie park zdrojowy
Pokaż miniatury Na ośmiu hektarach w sąsiedztwie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach budowany będzie park zdrojowy. Gmina zdobyła właśnie na ten cel ponad 15 milionów złotych unijnej dotacji. To duży krok w kierunku uzyskania przez Ciężkowice statusu gminy uzdrowiskowej.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A