Centrum sportowe powstanie w Tarnowie
access_time 2018-05-10 05:38:00
W Tarnowie powstanie Centrum Sportów Rakietowych „Przemysłowa”. Centrum, w którym aktywnie będą mogli spędzać czas mieszkańcy Tarnowa w różnym wieku, ma być gotowe za niespełna dwa lata. W trzypiętrowym budynku przy ulicy Przemysłowej znają się między innymi boiska do piłki nożnej i ręcznej, koszykówki, siatkówki i badmintona. Będzie też kort do squasha i siłownia.

W Agendzie Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Tarnowie podpisana została umowa na dofinansowanie Centrum. Inwestycja, warta blisko 9 milionów złotych, ponad połowę tej kwoty – 4,7 miliona – uzyskała z funduszy europejskich. Obiekt będzie służył sportowej aktywizacji seniorów i młodzieży, będzie miał również ofertę dla dzieci.

- Będzie to miejsce aktywnego wypoczynku dla całych rodzin – zapowiada Jan Adamczyk z firmy „Cegbud” – Cegielnia Krzyż, która wybuduje obiekt.

Stojące przy Przemysłowej budynki zostaną rozbudowane i połączone, a teren wokół nich – uporządkowany. Powstanie duży parking, do którego dojechać będzie można zarówno od ulicy Przemysłowej, jak i od Monopolowej. Inwestor zapowiada również, że obiekt zostanie wyposażony w baterie słoneczne. Znajdzie się również miejsce także dla centrum odnowy biologicznej, solarium, sauny i groty solnej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A