Tarnowscy wspinacze zdominowali podium
access_time 2018-05-23 16:00:00
Tarnowscy wspinacze okazali się mało gościnni dla zawodników z całej Polski, którzy wzięli udział w zawodach Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas, zorganizowanych na sztucznej ścianie wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W kategorii wiekowej seniorów z sześciu miejsc na podium, aż pięć zajęli wspinacze Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie.

Zorganizowane 22 maja zawody, zgromadziły liczną obsadę wspinaczy we wszystkich kategoriach wiekowych seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych i młodzików wystartowało łącznie 88 zawodniczek i zawodników.

W kategorii wiekowej seniora triumfował Marcin Dzieński, który już w eliminacjach pokazał, że jest zdecydowanym faworytem zawodów. W finale pokonał swojego klubowego kolegę Mikołaja Wróblewskiego. Najniższy stopień podium zajął Konrad Gruszka, będący jeszcze w wieku juniora! Wygrał on bieg o brązowy medal z kolejnym tarnowskim akademikiem Tomaszem Sordylem! Na podium pań, zawodniczki AZS PWSZ Tarnów przedzieliła Patrycja Chudziak z Lublina. Pierwsza była Klaudia Buczek, a brązowy medal wywalczyła Natalia Kałucka. Czwarta była jej siostra Aleksandra.

Seniorzy – Na czas – Kobiety

1. Buczek Klaudia KU AZS PWSZ Tarnów
2. Chudziak Patrycja Pol-Inowex Skarpa Lublin
3. Kałucka Natalia KU AZS PWSZ Tarnów
4. Kałucka Aleksandra KU AZS PWSZ Tarnów
5. Chrząszcz Wiktoria Klub Sportowy Sportiva Tarnów

Seniorzy – Na czas – Mężczyźni

1. Dzieński Marcin KU AZS PWSZ Tarnów
2. Wróblewski Mikołaj KU AZS PWSZ Tarnów
3. Gruszka Konrad KU AZS PWSZ Tarnów
4. Sordyl Tomasz KU AZS PWSZ Tarnów
5. Podlewski Bartłomiej Klub Sportowy Sportiva Tarnów
6. Zaremba Mateusz KU AZS PWSZ Tarnów

Bardzo dobre rezultaty zanotowali tarnowianie również w młodszych kategoriach wiekowych. Wśród juniorek triumfowała Aleksandra Kałucka/AZS PWSZ Tarnów, druga była Natalia Kałucka. W kategorii juniora drugą pozycję zajął Konrad Gruszka/AZS PWSZ Tarnów. Czwarty był Bartłomiej Podlewski/KS Sportiva Tarnów. Z kolei najlepszą juniorką młodszą okazała się Daria Nawój/KS Sportiva Tarnów, a najlepszym młodzikiem został jej klubowy kolega Oskar Szalecki. Na trzecim stopniu podium w rywalizacji młodziczek stanęła Zofia Wach reprezentująca Pałac Młodzieży Tarnów. Najlepszą zawodniczką w kategorii młodzieżowca została Wiktoria Chrząszcz/KS Sportiva Tarnów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A