Wraca sprawa tajemniczego zniknięcia Joanny Matjaszek - tygodniowy przegląd prasy
access_time 2018-06-06 07:48:00
Archiwum X znów próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia siedemnastolatki z okolic Brzeska, w sprawie pojawiły się nowe okoliczności. Radni chcą parkingowej rewolucji - darmowy postój w zamian za PIT? Zapraszamy na przegląd bieżącej tarnowskiej prasy.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Czy Joannę zamordowano?

Jedenaście lat temu w okolicach Niwki i Radłowa pojawiły się ekipy policjantów, płetwonurków i ratowników krynickiego GOPR. Ekipy penetrowały akweny położne w okolicy i przy pomocy specjalnie szkolonych psów przeczesywały tereny na znacznym obszarze. Korzystano ze śmigłowca i specjalnego sprzętu. Poszukiwano tropu, który mógłby przyczynić się do wyjaśnienia tajemniczego zniknięcia sześć lat wcześniej 18-letniej Joanny Matjaszek, mieszkanki okolic Brzeska. Zaginęła ona bez śladu w listopadzie 2000 roku. Wtedy ani w późniejszych latach nie udało się podjąć żadnego tropu w tej sprawie, który spowodowałby przełom w śledztwie. Sprawa pozostaje niewyjaśniona do dzisiaj, ale być może wkrótce pojawią się nowe ślady. Policjanci z krakowskiego Archiwum X znowu próbują rozwikłać zagadkę zaginięcia Joanny.

  • Kiedy na miejską plażę?

Już w przyszłym roku tarnowianie nie będą musieli nigdzie wyjeżdżać, by poopalać się na plaży, bowiem w mieście powstaną dwa takie miejsca: nad stawem Kantoria praz przy potoku Wątok. Znajdą się tam piaszczyste łachy z leżakami i przebieralnie.

  • "Marcinka" tylko na sprzedaż?

Radni miejscy z Tarnowa postanowili zmienić dotychczasową nazwę parku na Górze św. Marcina, nadając mu imię Romana Sanguszki - "Sybiraka", ale pojawiło się też przypuszczenie, że jest to wstęp do podjęcia gry z potomkiem rodu, Pawłem Sanguszką, a w tle znajduje się ciągnący się spór o wzgórze zamkowe. Podobno  Paweł Sanguszko pozytywnie przyjmuje inicjatywę radnych, ale ich nadzieje na przełom w sprawie działki na górze mogą okazać się płonne. Pełnomocnik rodziny sprawę stawia jednoznacznie: działka może należeć do miasta, ale miasto będzie musiało za nią zapłacić.

 

Z kolei w dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Darmowe parkingi to profity dla miasta czy lep na wyborcę?

Rozliczający się z podatków w Tarnowie będą mogli parkować w centrum miasta za darmo? Klub radnych PO złożył projekt stosownej uchwały. Radny Zgigniew Kajpus przekonuje, że miasto zyska na tym miliony.

  • Graffiti na siatkach zasłoniło zabytkowy ratusz. Konserwator po kontroli nakaże demontaż?

Dwie wielkoformatowe siatki z motywami niepodległościowymi, które zawieszono na tuchowskim ratuszu, trzeba będzie usunąć. Powód? Nikt nie zapytał o zgodę na zasłonięcie elewacji jednego z najcenniejszych zabytków miasteczka.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A