Karambol na A4. 10 osób rannych
access_time 2018-08-27 11:20:00
W niedzielę na 512 kilometrze autostrady A4, na wysokości Nowej Jastrząbki doszło do karambolu, w którym uczestniczyło dziewięć pojazdów. W wypadku rannych zostało 10 osób, z czego dwie w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

Wczoraj, 26 sierpnia około godziny 10:40 na tarnowskim odcinku autostrady A4 (512 km) na wysokości Nowej Jastrząbki, doszło do zderzenia kilku pojazdów. Przez kilkadziesiąt minut autostrada w tym miejscu była całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Jak się okazało, w trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnie padającym deszczu, kierujący samochodem opel, jadąc w kierunku Rzeszowa nie zapanował nad swoim pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu. Podczas obracania się pojazdu oraz uderzenia w bariery, na przeciwległy pas ruchu został odrzucony kamień lub element mocujący bariery, który uderzył w przednią szybę nadjeżdżającego forda, rozbijając ją. Kierowca forda w tym momencie zahamował, a za nim zaczęły hamować pozostałe pojazdy. W efekcie jeden za drugim uderzali kolejno w pojazdy z przodu. W sumie w karambolu wzięło udział dziewięć pojazdów, w tym jeden typu bus. W wypadku rannych zostało 10 osób, które zostały przewiezione do dwóch tarnowskich szpitali, szpitala w Dębicy oraz w Mielcu. Policjanci, strażacy oraz służba obsługi autostrady pracowali na miejscu do godzin popołudniowych. Po godzinie 15:00 przywrócono pełny ruch w obydwu kierunkach autostrady. W szpitalach nadal pozostaje 5 osób, z czego dwie w stanie zagrażającym życiu, pozostali uczestnicy karambolu ze złamaniami kończyn oraz potłuczeniami.

Okoliczności oraz przyczyny wypadku wyjaśnią specjaliści z zakresu wypadków drogowych Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w ramach prowadzonego postępowania.

Fot. materiały policji

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A