Proboszcz ze Szczucina odmówił odprawienia mszy za Iwonę Cygan? Przegląd prasy
access_time 2018-08-29 09:26:00
Proboszcz nie zgodził się na mszę w intencji zamordowanej Iwony Cygan? Czego obawiają się mieszkańcy miasteczka położonego nad Wisłą, zwanego już polskim "Miasteczkiem Twin Peaks"? Zapraszamy na przegląd lokalnej prasy.

W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Iwona Cygan nie zasłużyła na mszę w Szczucinie?

Szczucin coraz bardziej boi się wielkiego rozgłosu i ponurej sławy związanej ze zbrodnią sprzed 20 laty. Historia zabójstwa 17‑letniej Iwony Cygan odbiła się szerokim echem w całym kraju. W miasteczku położonym nad Wisłą coraz częściej można spotkać się z opinią, że to tragiczne zdarzenie będzie ciążyło na miejscowym środowisku jeszcze bardzo długo. Mieszkańcy Szczucina twierdzą, że ostatnio proboszcz miejscowej parafii nie zgodził się na odprawienie mszy w intencji zamordowanej. Swoją decyzję podobno tłumaczył tym, że trwa nagonka na Szczucin, a rozgłos związany ze sprawą szkodzi parafii. 

  • Nie chcą blokowiska na Piaskówce

Piaskówka, spokojna dotychczas dzielnica Tarnowa, od pewnego czasu staje się miejscem sporów o położone tam tereny. W ubiegłym roku emocje wywołał projekt planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego części dzielnicy, wobec którego sprzeciwiali się niektórzy mieszkańcy. Radni, powołując się na ich interes, zniweczyli wtedy plany dewelopera, który zamierzał tam budować bloki. Dzisiaj mieszkańcy Piaskówki walczą o to, by nie powstały tutaj, jak chce miasto, domy jednorodzinne.

  • Ryk silników i „palenie gum”

Nocą rozlega się ryk silników i pisk opon. Najbardziej we znaki dają się głośne motocykle, ale kierowcy samochodów też nie żałują hałasu. Mapa miejsc w Tarnowie, w których kierowcy urządzają sobie rajdy samochodowe lub motocyklowe jest dość bogata. Wiadomo, że lubią oni aleję Jana Pawła II, ul. Starodąbrowską, Mroźną czy Klikowską w dzielnicy Klikowa. Niektórzy mieszkańcy nie wytrzymują i dzwonią na policję. Takich zgłoszeń przybywa z każdym rokiem, ale na ogół nic z nich nie wynika. W tym roku policja miała już 103 zgłoszenia o nielegalnych nocnych wyścigach na ulicach. Nikt nie został złapany i ukarany.


Z kolei w najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Wandal zniszczył zabytkową figurę, bo... chciał zaimponować kolegom

Mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej są zbulwersowani dewastacją zabytkowej kapliczki Jana Nepomucena w centrum miasta. Wandal zepchnął figurę świętego z postumentu. Po upadku od rzeźby oderwała się głowa. Policja szybko ustaliła sprawcę. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec stolicy Powiśla.

  • Zgłobice i Zbylitowską Górę dzieli betonowy mur na jezdni

Prawie sto osób spierało się w poniedziałkowy wieczór w Zbylitowskiej Górze na temat planowanych zmian na drodze krajowej nr 94. Punktem zapalnym jest budowa tak zwanych lewoskrętów na skrzyżowaniu dawnej „czwórki” z dwoma ulicami: Zbylitowskich i Zgłobickiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A