Narodowy Bieg 100-lecia
access_time 2018-11-09 03:29:00
Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów już po raz dwudziesty trzeci organizuje „Bieg Sokołów”, odbywający się corocznie 11 listopada, w Święto Niepodległości. W tym roku bieg odbędzie się w ramach Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”, którego inicjatorem i koordynatorem jest Polska Agencja Prasowa.

Biegi odbędą się w stu miastach. Start do wszystkich nastąpi o godz. 11.11, a biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Uczestnicy tarnowskich zawodów wystartują z ul. Piłsudskiego obok Parku Wodnego. Trasa biegu wiodła będzie ulicami: Piłsudskiego, Romanowicza, Kasprowicza, Paderewskiego, Klikowską, Szkotnik, Szujskiego, Wilsona, Mościckiego, Reymonta, Kościuszki, Pułaskiego, Krakowską, Wałową, Lwowską, Gospodarczą, Słoneczną, bł. ks. Sitko, Legionów i Piłsudskiego do linii mety umiejscowionej na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Oprócz klasyfikacji generalnej, prowadzone będą również klasyfikacje w dwunastu kategoriach wiekowych (18-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat oraz 70 lat i starsi – oddzielnie dla kobiet i mężczyzn), a wszyscy biegacze startować będą w przygotowanych przez organizatorów koszulkach w kolorach białym i czerwonym.

Imprezie towarzyszyć będą, odbywające się na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego, biegi dla dzieci i młodzieży do lat 15. Zawody rozpoczną się o godz. 9.20, a ich uczestnicy, w zależności od kategorii wiekowej, do pokonania mieli będą dystans od 200 do 1000 metrów.

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa, Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Międzyszkolnym Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym w Tarnowie. Honorowy patronat nad nim objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A