Rekordowy mityng pływacki niepełnosprawnych
access_time 2018-11-10 19:16:00
Ogromne emocje zawodników, trenerów, opiekunów i kibiców można było zobaczyć 9 listopada w czasie VIII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali po raz kolejny niecodzienne zawody pływackie.

Celem mityngu była rywalizacja osób niepełnosprawnych – zaprezentowanie i skonfrontowanie swoich umiejętności w zestawieniu z innymi zawodnikami, a także propagowanie aktywnego stylu życia, w tym pływania jako doskonałej formy terapii i rekreacji oraz prezentacja umiejętności osób z niepełną sprawnością intelektualną wśród ogółu społeczeństwa.

Rywalizacja była zacięta i nader ekscytująca. Niektórzy przegrywali wyścigi zaledwie o sekundę, inni znacznie dystansowali konkurentów. Wszyscy walczyli zgodnie z duchem fair play. W mityngu udział wzięło 100. zawodników z 26 ośrodków zajmujących się reintegracją osób z ograniczoną sprawnością. Rozegrano 27 biegów stylem grzbietowym i dowolnym na dystansach 25 i 50 metrów kobiet i mężczyzn oraz sztafetę 3x25 m.

Za udział w Mityngu, w zależności od osiągniętych wyników, wręczane były: puchar, statuetka, medal, dyplom i upominek. Zawody obyły się dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Tarnowa oraz firmy Bruk-Bet S.A.

Zwycięzców dekorowali i gratulacje składali Dorota Krakowska, zastępca Prezydenta Tarnowa, dr Małgorzata Martowicz, prorektor PWSZ, dr Małgorzata Kołpa, prorektor PWSZ, dr Robert Wilgat, prorektor PWSZ, dr Mariusz Pociecha, dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ i Magdalena Wnęk, inspektor Wydziału Sportu.

Najlepszą zawodniczką została pływaczka z Krakowa, z kolei najlepszym zawodnikiem okazał się pływak z Korytnik, natomiast niepokonaną placówką Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW z Tarnowie.

Nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzić mityngu bez zaangażowania pracowników Fundacji REPI i PWSZ. Nieoceniona była także współpraca studentów Zakładu Fizjoterapii i Zakładu Pielęgniarstwa PWSZ w Tarnowie.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II z ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie zajmuje się terapią i rehabilitacją społeczną i zawodową osób z ograniczoną sprawnością intelektualną oraz sprzężoną. Wesprzeć jego działania można przekazując 1% podatku KRS 0000340823.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A