Piąte wyjazdowe zwycięstwo koszykarek MKS PM Tarnów
access_time 2018-11-14 11:20:00
Zwycięstwem zakończyły pierwszą rundę rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Tarnowianki pokonały w Rzeszowie tamtejszy MLKS MOS 87-62 (15-14, 25-13, 24-15, 23-20) i była to ich piąta wygrana w szóstym spotkaniu (wszystkie te mecze zawodniczki Pałacu rozegrały na wyjazdach).

Pierwsza kwarta sobotniego pojedynku przebiegała pod znakiem wyrównanej gry i zakończyła się jednopunktową wygraną tarnowianek. W drugiej „ćwiartce” obraz wydarzeń na boisku uległ zasadniczej zmianie. Koszykarki Pałacu zdobyły w niej blisko dwa razy więcej punktów od rywalek i do przerwy prowadziły 40-27.

Trzecia część meczu przyniosła powiększenie przewagi zawodniczek MKS Pałac Młodzieży, które po jej zakończeniu wygrywały już 64-42. W ostatnich dziesięciu minutach zespół z Tarnowa nieznacznie powiększył jeszcze rozmiary prowadzenia, zwyciężając ostatecznie różnicą dwudziestu pięciu „oczek”.

W ostatniej kolejce pierwszej rundy koszykarki Pałacu będą pauzować. Już dzisiaj zapraszamy natomiast kibiców do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej na pierwsze spotkanie rundy rewanżowej (będzie to zarazem pierwszy w tym sezonie ligowy mecz Pałacu przed własną publicznością). Rozegrane ono zostanie w sobotę 24 listopada o godz. 17, a rywalem MKS Pałac Młodzieży będzie w nim UKS Żak Nowy Sącz.

MKS Pałac Młodzieży: Michalina Gołębiowska 15, Natalia Malaga 15, Paulina Liszka 14, Kinga Wilk 11, Alina Kłosowicz 8, Dagmara Sutkowska 8, Klaudia Stachura 7, Julia Świętochowska 4, Oliwia Węglarz 2, Weronika Węglarz 2, Sylwia Siedlik 1, Martyna Kolbusz 0.