Kierowca ciężarówki przesadził z ładunkiem. Przekroczył tonaż o ponad 3,5 tony
access_time 2019-02-04 10:49:00
Policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mocno przeładowaną ciężarówkę, której tonaż był przekroczony o ponad 3,5 tony.

Kilka dni temu patrolujący miasto policjanci tarnowskiej drogówki zauważyli jadącego rondem na al. Jana Pawła II w Tarnowie kierowcę ciężarowego Iveco, który skręcając w ulicę Słoneczną z trudem próbował zapanować nad chwiejącą się na boki ciężarówką. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę. Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że w części ładunkowej znajduje się 150 palet, z których każda ważyła 30 kilogramów. Kierowca mógł przewozić ładunek do 910 kilogramów, tymczasem w pojeździe znajdowały się 4,5 tony towaru. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną, całkowitą masę pojazdu o ponad 3,5 tony. Dodatkowo palety ułożone zostały w sposób, który zaburzył stateczność ciężarówki, co w konsekwencji mogło doprowadzić do jej przewrócenia.

Policjanci ukarali kierowcę mandatem i zobligowali do częściowego rozładunku wiezionego towaru tak, by nie narażając nikogo na niebezpieczeństwo mógł kontynuować dalszą jazdę.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A