Spotkanie autorskie z Dorotą Bałuszyńską-Srebro
access_time 2019-04-01 03:17:00
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, biblioteka Pałacu Młodzieży serdecznie zaprasza na spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Dorotą Bałuszyńską-Srebro, które odbędzie się w środę 3 kwietnia o godz. 17.00 w sali nr 52 Pałacu Młodzieży. Autorka twórczość literacką uprawia od wielu lat. Jest laureatką prestiżowych nagród. W swoich książkach przenosi czytelników do niezwykłych światów inspirowanych ludowymi baśniami, mitologią słowiańską, a także historią Tarnowa.

Dorota Bałuszyńska-Srebro - absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalność teatrologia) oraz Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Na początku swojej drogi zawodowej pracowała jako nauczyciel języka polskiego i reżyser teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Od dziesięciu lat zajmuje się twórczością literacką.

Nagrody: Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Na Scenariusz Teatralny „Nie do szuflady” -  Inowrocław, marzec 2008. Wyróżnienie w konkursie  na bajkę dla dzieci zorganizowanym przez wydawnictwo „Muzyka w duszy gra”, nominacja w konkursie „Książka roku 2010” Polskiej Sekcji Stowarzyszenia Ibby za powieść „Księga Julii”. 

Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem „Ojczyzna-Polszczyzna” przygotowując finalistów do konstruowania finałowych opowiadań, w latach 2010-2012 współpracowała z czasopismem „Płomyczek”, gdzie po raz pierwszy opublikowany został cykl artykułów o postaciach z polskich książek dla dzieci i młodzieży pt. „Bohaterowie zaczarowani”. Dwie powieści dla młodzieży Doroty Bałuszyńskiej-Srebro „Ostatni rycerz czyli opowieść o Mieście” oraz „Mikołaj i Droga św. Jakuba” zostały umieszczone przez Bibliotekę Polską w Londynie na liście 11 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży w projekcie Eurotoolbox 2016. W 2018 roku powieść pt. „Księga Julii” została wydana w języku francuskim w paryskim wydawnictwie Publibook.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A