Finał zimowej edycji Amatorskiej Ligi Tenisowej
access_time 2019-04-29 08:06:00
W sobotę rozegrany został mecz finałowy Edycji Zimowej 2018/2019 Amatorskiej Ligi Tenisowej A.C.T. Sport. Zgodnie z „zabetonowaną” już od dłuższego czasu formułą finałową, w walce o tytuł mistrza edycji spotkali się (po raz trzeci z rzędu): Daniel Stach, rozstawiony w Rundzie Play-Off z numerem 1 – tryumfator ostatniej edycji letniej oraz Łukasz Ciapraga, rozstawiony z numerem 2 – posiadający na koncie trzy zwycięstwa w edycjach zimowych oraz jedno w edycji letniej.

Trwający ponad dwie i pół godziny trzysetowy pojedynek, obfitujący w liczne zwroty akcji i zmieniające się przewagi, zakończył się zwycięstwem Łukasza Ciapragi, w stosunku 3:6, 6:4, 6:3. Dzięki zwycięstwu, Łukasz Ciapraga zgromadził najwięcej punktów w Rankingu Edycyjnym, natomiast Daniel Stach, pomimo porażki, utrzymał się na pozycji lidera Rankingu Generalnego, którą okupuje już od 52 tygodni.

Tradycyjnie już, po oficjalnej dekoracji finalistów, zwycięzca meczu finałowego dokonał losowania nagrody pocieszenia dla kibiców w postaci zestawu akcesoriów tenisowych, która tym razem trafiła do rąk Tomasza Gierlika.

Sędzią meczu i zarazem operatorem własnoręcznie skonstruowanej elektronicznej tablicy wyników był Artur Piątek.

Fot. Finaliści po dekoracji (od lewej): Jakub Piątek (III msc.),  Łukasz Ciapraga (zwycięzca), Daniel Stach (II msc.)

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A