Pijana kobieta próbowała przekupić policjantów
access_time 2019-05-15 13:30:00
Jazda na podwójnym gazie, niepodporządkowanie się poleceniom służb do zatrzymania, ucieczka i próba przekupstwa policjantów – tak w dużym skrócie wyglądała nocna jazda w wykonaniu jednej z mieszkanek powiatu.

Sygnał o tym, że 38–latka może prowadzić samochód po kilku głębszych dotarł do dyżurnego policji tuż przed północą. W rejon zgłoszenia udał się jeden z patroli, który pod Tarnowem zlokalizował jadącego wężykiem forda. Za jego kierownicą siedziała kobieta, która pomimo nadawanych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych ani myślała się zatrzymać, tylko przyśpieszyła i zaczęła uciekać.

Po krótkim pościgu została zatrzymana i poproszona o poddanie się badaniu trzeźwości. Kobieta odmówiła, prosząc policjantów, aby zrobili to za nią. Zaproponowała im też zawartość torebki wraz z portfelem. Mundurowi nie przystali na jej propozycję, a ją samą zatrzymali za próbę łapownictwa, jazdę samochodem pod wpływem alkoholu (miała dwa promile) i ignorowanie poleceń do zatrzymania.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 38-latka trafiła do tarnowskiej prokuratury gdzie usłyszała zarzuty. Została objęta dozorem policji i kilkutysięcznym poręczeniem majątkowym. Grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A