Wakacje z otwARTą pracownią sztuk wizualnych
access_time 2019-07-04 03:10:00
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na "Wakacje z otwARTą pracownią sztuk wizualnych", które odbywać się będą przez cztery tygodnie lipca w dwóch modułach: otwARTa klasycznie (i nie tylko) i otwARTa na wesoło (zabawy ze sztuką). Zajęcia prowadzone będą w dwóch turach, po dwa tygodnie.
Zajęcia w otwARTej Pracowni Sztuk Wizualnych odbywają się, jak zawsze! w przyjaznej, twórczej atmosferze z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i indywidualnego kontaktu z każdym uczestnikiem, pod okiem profesjonalnie przygotowanych merytorycznie, dydaktycznie i opiekuńczo instruktorów. Program wspólnie ze swoimi asystentami przygotowała dr Anna Śliwińska.
 
Podczas zajęć uczestnicy pracują na profesjonalnych materiałach dla artystów, zapewnionych przez Pracownię. Każdy z Uczestników otrzyma szereg upominków i nagród podczas organizowanych w tracie trwania zajęć konkursów. Na zakończenie wakacji z otwARTą P.S.W. każdy uczestnik otrzyma dyplom z wyszczególnieniem poziomu realizacji programu i nabytych umiejętności w poszczególnych dyscyplinach sztuki.
 
I TURA trwa od 1 – 5  lipca  i  8  - 12 lipca, zaś II TURA trwa od 15 – 19 lipca  i  22 – 26 lipca 2019 r. 
Zajęcia od poniedziałku do piątku, odbywają się godzinach 10.00 – 14.00. 
 
MODUŁ I - dla uczestników od 10 lat
otwARTa klasycznie (i nie tylko)  
  • „Klasyczny kurs rysunku i malarstwa oraz działania w przestrzeni z pogranicza Land – Art.” - rysunek i malarstwo w pejzażu miejskim i plenerze, rysunek i malarstwo z modela, praca wokół warsztatu graficznego - druk roślinami i elementami z natury.
  • „Kultura Japonii, rysunek manga i anime – wstęp do filmu animowanego” - filozofia rysunku manga i sztuki Japonii,  malarstwo sumi-e, malarstwo ukiyo -e, kaligrafia japońska, wytwarzanie  papieru czerpanego, barwienie i dekorowanie papieru, biżuteria papierowa, origami (miejsce: pracownia otwARTa Rynek 5 oraz plener).
MODUŁ II - dla uczestników od 5 lat
otwARTa na wesoło (zabawy ze sztuką) 
  • „Zabawy plastyczne i gry terenowe – szlakiem tarnowskich zaułków kultury i sztuki” zapoznanie uczestników z bogatą historią i kulturą Tarnowa, wspólne wykonywanie formy przestrzennej:  „Tarnowski Rycerz”/ „Tarnowski Zamek”, projektowanie wizualizacji  i budowanie makiet ‘Tarnowa przyszłości’.
  • „Jak zrobić COŚ z NICZEGO - wokół ekologii, nurt Zero Waste” – recykling materiału – rozwijające wyobraźnię kreatywne zajęcia uwrażliwiające  na ochronę środowiska, kształcące umiejętności manualne ze zwróceniem uwagi na tradycyjne, regionalne rękodzieło artystyczne. (miejsce: Amfiteatr Letni, Kopernika 4 oraz plener)
Wszystkie zajęcia rozpoczynają się i kończą w otwARTej  Pracowni Sztuk Wizualnych Tarnowskiego Centrum Kultury - Rynek 5.
Zapisy w Biurze Obsługi TCK, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-17.00. Jedynie dokonanie wpłaty jest gwarantem miejsca, a liczba miejsc jest ograniczona. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc.
Szczegółowy harmonogram na stronie tck.pl /dobry czas/pracownia sztuk wizualnych.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A