Policja zlikwidowała plantację konopi indyjskich i przechwyciła prawie 3,5 kg marihuany
access_time 2019-07-05 17:44:00
Imponującą ilość 3424 gramów marihuany zabezpieczyli kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód. Dzięki sprawnie przeprowadzonej realizacji, na lokalny rynek nie trafi kilka tysięcy działek narkotyku, którego czarnorynkową wartość szacuje się na ponad 100 tysięcy złotych.

W czwartek w samo południe tarnowscy kryminalni weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie ujawnili plantację konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanych, oświetlonych boksach rosły 32 krzaki, wysokie na 45- 115 centymetrów. Rośliny nawadniane były butelkowaną wodą, z której setka opakowań leżała w pokoju. Oprócz krzewów policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu również przeszło 3 kilogramy suszu marihuany.

W związku z uprawą zatrzymany został jej właściciel, 29-letni tarnowianin, oficjalnie bezrobotny i dotychczas niekarany. Mundurowi dotarli także do usytuowanej na terenie miasta hali magazynowej. W wynajmowanych przez mężczyznę pomieszczeniach znaleźli kolejne 370 gramów suszu marihuany i pozostałości po innej plantacji. Podczas czwartkowej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 3,5 kilograma marihuany i sprzęt służący do nielegalnej uprawy roślin.

29-latek został doprowadzony do nadzorującej śledztwo tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany i najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A