Pijany kierowca uciekał przed policją
access_time 2019-07-09 15:45:00
Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 51-letni mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Łęgu Tarnowskim.

Tarnowska drogówka przeprowadziła wczoraj kolejną odsłonę "Trzeźwego poranka". Punk piąta rano na drogi całego powiatu wyjechało kilkadziesiąt funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego i podległych Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie komisariatów, którzy przez pięć godzin poddali badaniu ponad 1800 osób. Czworo z nich usiadło za kółkiem na podwójnym gazie. Troje odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, jedna za wykroczenie - jazdę po użyciu alkoholu. Efektem wczorajszych działań było również zatrzymanie czterech blankietów prawa jazdy.

Jeden z kontrolowanych w Łęgu Tarnowskim kierowców, chcąc uniknąć kontroli, próbował uciec przed policjantami. Na nadawany przez mundurowych sygnał do zatrzymania, mężczyzna początkowo zmniejszył prędkość, sugerując zamiar poddania się kontroli, jednak gdy tylko patrol zbliżył się, ominął go, dodał gazu i zaczął uciekać w kierunku Tarnowa. Kilkaset metrów dalej policjanci zajechali mu drogę i kierowca Daewoo Nexia został zatrzymany. Wynik badania 51-letniego mieszkańca powiatu szybko wyjaśnił powód jego zachowania. Mężczyzna wydmuchał prawie 2,5 promila alkoholu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A