Pobił bezdomnego i ukradł mu plecak. Grozi mu do 18 lat więzienia
access_time 2019-08-20 10:04:00
34-letni tarnowianin trafił do aresztu za dokonanie rozboju na bezdomnym mężczyźnie. Sprawca pobił bezdomnego, a następnie ukradł mu plecak. Za rozbój grozi mu nawet do 18 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. W jednym z opuszczonych budynków na terenie miasta spał 30-letni bezdomny. W pewnym momencie podeszły do niego dwie osoby, mężczyzna i kobieta. Mężczyzna obudził śpiącego i zaczął rozmowę, która szybko przerodziła się w kłótnię, a skończyła pobiciem. Napastnik kopał bezdomnego, zadał mu kilka ciosów w głowę, a na koniec ukradł plecak.

Następnego dnia 30-latek zgłosił rozbój w komisariacie policji przy ul. Narutowicza, gdzie zawiadomił o pobiciu i kradzieży plecaka, czapeczki z daszkiem, słuchawek oraz gotówki o łącznej wartości 200 złotych.

Sprawca napaści został zatrzymany po dwóch dniach. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci odnaleźli wszystkie skradzione przedmioty. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do rozboju i dokładnie opisał całe zdarzenie. Mundurowi przedstawili zatrzymanemu zarzut rozboju w warunkach recydywy (kilka tygodni wcześniej podejrzany opuścił mury więzienia), która podnosi wymiar kary o sześć lat . - Ponieważ jest to jedno z poważniejszych przestępstw, zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności, 34-latek został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu. - mówi asp. szt. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji - Mężczyzna, decyzją tarnowskiego sądu trafił do Zakładu Karnego w Tarnowie jako tymczasowo aresztowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum pod nadzorem prokuratury rejonowej w Tarnowie. 34-latkowi może grozić nawet do 18 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zdecyduje sąd rejonowy w Tarnowie.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A