Maciej Gładysz i Franek Liszka ponownie na podium serii Rok Cup Poland
access_time 2019-09-03 05:00:00
W ostatni weekend września odbyła się VI już runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Poznaniu zaprezentowała się czołówka zawodników, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2019. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów, działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – Franciszek Liszka, Maciej Gładysz, Rafael Gwizdak i Błażej Rożkowicz.

Liderem VI rundy serii Rok Cup Poland w kategorii Mini Rok został Maciej Gładysz. Tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się Franciszek Liszka. W klasyfikacji drużynowej tarnowscy kartingowcy zdobyli pierwsze miejsce.

W kwalifikacjach Maciej Gładysz zajął pierwszą pozycję, w biegach kwalifikacyjnych przyjechał kolejno na drugiej i pierwszej pozycji, a w przedfinale i finale na pierwszym miejscu. Z kolei Franciszek Liszka w kwalifikacjach zajął piątą pozycję, w biegach pierwsze i trzecie miejsce, a w przedfinale i finale drugie miejsce. Rafael Gwizdak kwalifikacje zakończył na siedemnastej pozycji, w biegach kwalifikacyjnych zajął dwudziestą i osiemnastą pozycję, w przedfinale czternastą pozycję, a w finale osiemnastą.

W klasyfikacji generalnej całego sezonu Maciej Gładysz zajął pierwsze miejsce i zdobył Mistrzostwo w kategorii Mini Rok, Franciszek Liszka znalazł się na szóstym miejscu, a Rafael Gwizdak na szesnastej pozycji. Z kolei w klasyfikacji drużynowej sezonu tarnowianie zajęli trzecie miejsce.

Dobrze zaprezentował się również nasz najmłodszy zawodnik Błażej Rożkowicz, który zadebiutował w kategorii Baby Rok. W kwalifikacjach uzyskał siedemnasty czas. W biegach kwalifikacyjnych przyjechał kolejno na trzynastej i dwunastej pozycji. W przedfinale zajął trzynaste miejsce, a w finale przyjechał na szóstej pozycji. W klasyfikacji generalnej całych zawodów zajął siódme miejsce. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A