28 kandydatów zgłosiło się do tarnowskiego seminarium
access_time 2019-09-05 05:38:00
Dwunastu młodych mężczyzn zgłosiło się na egzamin wstępny do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Początek września to drugi termin rekrutacji. Wcześniej przyjęto już 16 kandydatów do kapłaństwa.

- Cieszymy się z każdego powołania, które jest odkryte i z każdego kandydata, który do nas przychodzi. W ubiegłym roku przyjęto dwudziestu kandydatów. Teraz mamy dużo więcej chętnych, więc jest wielka radość – mówi ks. Jacek Soprych, rektor WSD.

W gronie kandydatów do kapłaństwa są tegoroczni maturzyści, a także młodzi po studiach. Michał i Kacper potrzebowali nieco więcej czasu, by podjąć decyzję o wstąpieniu do seminarium.

- Studiowałem na AGH, później pracowałem w Krakowie i teraz idę do seminarium. Od dziecka byłem w Ruchu Światło - Życie, jestem w nim nadal. Rodzice należą do Domowego Kościoła. W ostatnim czasie rozeznawanie powołania dokonywało się podczas oazy - opowiada Michał.

Natomiast Kacper po liceum zrobił sobie rok przerwy. - Chciałem mieć sto procent pewności, że Bóg mnie wzywa” - dodaje. Na jego wybór także wpływ miało to, że należy do Liturgicznej Służby Ołtarza. „Ministrantem zostałem po pierwszej Komunii Świętej, a później byłem lektorem - podkreśla.

Zdaniem rektora ks. Jacka Soprycha, dziś mamy do czynienia z kryzysem decyzji. - Młodzi boją się podjąć decyzje, to widać też na innych etapach życia. Ta decyzja, by wybrać drogę powołania wymaga odwagi – dodaje.

Formacja alumnów pierwszego roku rozpocznie się 21 września w Błoniu koło Tarnowa. - Alumni rozpoczną formację w odosobnieniu, w klimacie pustyni, gdzie będą zbliżać się do Boga a także tworzyć swoją wspólnotę rocznikową – podkreśla rektor.

Źródło diecezja tarnowska. Fot. Youtube

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A