Gazety nasączone ecstazy miały trafić do tarnowskiego więzienia
access_time 2019-09-06 12:32:00
Do jednego z więźniów przebywających w Zakładzie Karnym w Tarnowie wysłano gazetki nasączone narkotykiem. To już kolejny ujawniony w ostatnim czasie przypadek nietypowej próby dostarczenia narkotyków do tarnowskiego więzienia.

W trakcie odbywania kary więźniowie, za zgodą dyrektora Zakładu Karnego, mogą posiadać własne odbiorniki telewizyjne, jednak bez pilotów. Jak zatem sprawdzić co będzie warte obejrzenia w nadchodzących tygodniu? Trzeba postarać się o aktualny program telewizyjny. Można go zakupić przez kantynę lub poprosić o jego przesłanie rodzinę. Ostatnio, podczas kontroli korespondencji skierowanej do jednego z więźniów, funkcjonariusze przechwycili gazetki z programem telewizyjnym, nasączone substancją psychoaktywną.

- Na pierwszy rzut oka przesłane czasopisma nie wzbudzały żadnych podejrzeń. Jednak po dokładniejszych oględzinach uwagę wychowawców przykuła faktura kartek gazety, wyczuwalne przy dotyku zgrubienie na rogu stron, przy grzbiecie - mówi Beata Bańdur, rzecznik prasowy tarnowskiego zakładu karnego.

Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność ecstazy. Gazety zabezpieczono i przekazano tarnowskim policjantom. Mundurowi sprawdzą, czy kartki nie były dodatkowo nasączone innym narkotykiem.

To kolejny przypadek dostarczenia w ten sposób narkotyków do tarnowskiego więzienia. W lipcu do jednego z więźniów wysłano korespondencję nasączoną morfiną.

Fot. Zakład Karny w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A