Konwencja PiS w Tarnowie. Jarosław Kaczyński w obronie tradycyjnych wartości
access_time 2019-09-23 09:47:00
– Żadnych dwóch mamuś, żadnych dwóch tatusiów! – mówił podczas niedzielnej konwencji PiS w auli PWSZ w Tarnowie prezes PiS Jarosław Kaczyński, wskazując na potrzebę obrony tradycyjnych wartości.

– Musimy być wyspą wolności, nawet jeżeli wokół tej wolności nie będzie. Musimy być także wyspą sprawiedliwości, solidarności i rozwoju. (...) Człowiek we Francji odpowiadał karnie za stwierdzenie, że ze związku dwóch mężczyzn nie może być dzieci. Tu nie ma co się śmiać. Są tacy, którzy proponują, żeby tak było w Polsce – podkreślał w swoim wystąpieniu prezes PiS.

Jarosław Kaczyński mówił, że przed PiS stoi zadanie obrony wolności i wartości narodowych, związanych przede wszystkim z religią i rodziną. – To jest dziś wszystko przedmiot potężnego ataku. Ci, którzy chcą uczynić z naszego społeczeństwa takie bezradne grupy niemające żadnej tożsamości, grupy, którymi można dowolnie manipulować i korzystać z tego, muszą w Polsce przegrać. Oni gdzie indziej mogą sobie wygrywać, w Polsce muszą przegrać – przekonywał prezes PiS.

Kaczyński podsumował też cztery lata rządów PiS. Zwrócił uwagę, że jeśli w Polsce rządzą ludzie z głową na właściwym miejscu, to można osiągnąć bardzo wiele. Wskazywał na kolejne propozycje programowe, które były wprowadzane "z głową", dzięki czemu poprawiły sytuację finansową polskich rodzin.

Podczas konwencji zaprezentowali się również kandydaci partii do Sejmu i Senatu z okręgu tarnowskiego. Przypomnijmy, w naszym okręgu liderką jest członkini zarządu województwa małopolskiego Anna Pieczarka. Na kolejnych miejscach znaleźli się: wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Michał Wojtkiewicz, poseł Urszula Rusecka, poseł Wiesław Krajewski, tarnowski radny Piotr Sak, poseł Anna Czech, małopolski radny z Porozumienia Jarosława Gowina Stanisław Bukowiec, Mariusz Zając. Listę na dziesiątej pozycji zamyka poseł Norbert Kaczmarczyk, który jeszcze do niedawna był w Kukiz’15. Natomiast do Senatu kandydują senator Kazimierz Wiatr (okręg tarnowski) i poseł Włodzimierz Bernacki (okręg brzesko-wielicki).

Fot. FB PiS

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A