Rondo przy Klikowskiej od czwartku otwarte dla kierowców
access_time 2019-09-25 19:28:00
Od czwartku rondo na skrzyżowaniu ulic Klikowskiej, Elektrycznej i Wyszyńskiego ma zostać otwarte dla ruchu. Jak informuje magistrat, inwestycja jest już prawie gotowa.

- Pozostało jedynie dokończenie malowania oznakowania poziomego – mówi Adam Gurgul, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Od tego jest uzależniony termin wpuszczenia ruchu. Prace te zaś warunkuje pogoda.

Kolejny etap przebudowy tak zwanej północnej obwodnicy Tarnowa zmierza ku końcowi. Modernizowany jest odcinek o długości 1,4 kilometra – pomiędzy rondem na skrzyżowaniu ulic Spokojna – Elektryczna – al. Piaskowa, które otwarto na początku tego miesiąca, i drugim, powstałym właśnie na skrzyżowaniu ulic Klikowskiej, Elektrycznej, Wyszyńskiego i zacznie służyć kierowcom jutro. Ronda upłynnią przejazd zarówno ze wschodu na zachód, jak i na linii północ-południe. Po zakończeniu wszystkich koniecznych prac na całym ciągu inwestycji do dyspozycji będą po dwa pasy w każdym kierunku, dodatkowo także ścieżki dla rowerzystów i chodniki, a w części inwestycji zamontowane zostaną również ekrany akustyczne.

Przebudowa ul. Elektrycznej to koszt około 36 milionów złotych. Wcześniej, za 22 miliony złotych zmodernizowano ul. Spokojną. 85 procent kwoty stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020, reszta pochodzi z budżetu miasta. Nowy ciąg komunikacyjny, który formalnie jest drogą wojewódzką nr 973, ma połączyć węzeł autostrady A4 z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A