Tarnowscy szczypiorniści pozyskali zawodnika z Japonii
access_time 2019-09-27 05:57:00
21-letni reprezentant Japonii, Rennosuke Tokuda został nowym szczypiornistą Grupy Azoty Tarnów. Zawodnik mający wzmocnić prawe rozegranie tarnowskiej drużyny podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o dwa lata.

Urodzony 15 maja 1998 roku Rennosuke Tokuda całą dotychczasową karierę spędził grając w Japonii. Ostatnio, ten mierzący 181 centymetrów wzrostu gracz występował w drużynie Tsukuba University. Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata do lat 21 w Hiszpanii zdobył 33 bramki i został najlepszym strzelcem swojej reprezentacji. Dwa lata temu wystąpił także w Mistrzostwach Świata juniorów, gdzie z dorobkiem 53 trafień został piątym strzelcem turnieju.

- Rene, to zawodnik bardzo dynamiczny, który na pewno wkomponuje się w nasz styl grania i podniesie nasz poziom sportowy. Przede wszystkim jest leworęczny i odważnie idzie do rzutu, co pokazał podczas tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to odważny ruch, zarówno ze strony klubu, jak i zawodnika. Jako Grupa Azoty Tarnów wychodzimy poza ramy. Chcemy wprowadzić powiew świeżości na polskie boiska! – mówi dyrektor sportowy tarnowskiego klubu, Krzysztof Mogielnicki.

Rennosuke Tokuda będzie pierwszym nie tylko japońskim, ale i azjatyckim zawodnikiem w historii PGNiG Superligi. W tarnowskim klubie występował będzie z numerem 3.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A