TCK podsumowało sezon. Największym wzięciem cieszyły się potańcówki
access_time 2019-10-01 04:10:00
Z podsumowania przygotowanego przez Tarnowskie Centrum Kultury wynika, że największą popularnością wśród wszystkich imprez organizowanych lub współorganizowanych przez TCK w amfiteatrze w okresie od maja do września były letnie potańcówki. W dancingach wzięło udział niemal trzy tysiące osób.

Duże zainteresowanie odnotował też letni festiwal bluesa „Był Sobie Blues”, w którym uczestniczyło 2200 osób. Na brak publiczności narzekać nie mogli również pomysłodawcy Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego oraz koncertu The Backwards, grupy grającej piosenki zespołu The Beatles. Niemałą frekwencję zaobserwowano podczas projektu muzycznego „Tarnów ma głos” oraz na koncercie piosenki żeglarskiej „Szanty na tarnowskiej Starówce”.

Były także m.in. koncerty charytatywne, turnieje szachowe oraz spotkania z klockami gigantami, czyli szczególnie lubiane przez najmłodszych tarnowian zabawy „PoKlockami”.

W sumie na przestrzeni pięciu miesięcy TCK zorganizowało ponad 100 różnych wydarzeń, w których uczestniczyło prawie 22 tysiące osób. To jednak nie koniec. Jeszcze w tym roku w Tarnowskim Centrum Kultury zaplanowano szereg spotkań z kulturą i dobrą muzyką. 6 października po wakacyjnej przerwie powraca Cinemarzenie. W pierwszej kolejności kinomaniacy zobaczą film „Parasite”, nagrodzony Złotą Palmą podczas ostatniego festiwalu w Cannes obraz Joon-ho Bonga.

Koniec października należeć będzie do Wojtka Klicha i jego „Zaduszek Dżemowych”. Z kolei 13 listopada w Kinie Marzenie wystąpi Grupa MoCarta, a kilkanaście dni później, 24 listopada, zagra Fisz Emade Tworzywo.

Fot. Archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A