Dwóch recydywistów okradło dzieci. Grozi im kara do 7,5 lat więzienia
access_time 2019-10-01 08:54:00
Bocheńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli bawiącym się w parku 9-latkom saszetkę z telefonami i portfelem. Okazało się, że 36-latek i 43-latek byli recydywistami. Grozi im kara nawet 7,5 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w parku Uzbornia, przy jednej z ramp dla rolkarzy. Dwóch mężczyzn, wykorzystując chwilę nieuwagi bawiących się 9-latków, ukradło im saszetkę, w której dzieci trzymały telefony i portfel. Dzięki szybkiej reakcji policjantów komisariatu policji w Nowym Wiśniczu, sprawców zatrzymano a skradzione przedmioty zostały zwrócone właścicielom.

Mundurowi ustalili rysopis sprawców. Było to dwóch mężczyzn w wieku 30-40 lat, którzy na głowie mieli jasne czapki z daszkiem i ubrani byli w grube zimowe kurtki. Policjanci przekazali uzyskane informacje dyżurnemu, które następnie trafiły do wszystkich patroli w mieście. Kilka minut później sprawcy kradzieży, 43-letni mieszkaniec Nowego Wiśnicza i 36-letni mieszkaniec Bochni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej w Bochni. Tam zostali przesłuchani i obaj usłyszeli zarzuty kradzieży. Zatrzymani mężczyźni byli wielokrotnie notowani za konflikty z prawem, a z uwagi na fakt, że kradzieży w parku dopuścili się w tzw. recydywie, grozi im kara nawet 7,5 lat pozbawiania wolności.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A