Tarnowski Klaster Przemysłowy skończył 20 lat
access_time 2019-10-01 12:54:00
Tarnowski Klaster Przemysłowy obchodził 20-lecie działalności. Miejska spółka, która istnieje od 1999 roku, świętowała podczas gali w Dworku Modrzewiowym w Mościcach.

Musimy tworzyć kolejne, dobrze płatne, miejsca pracy – mówi Robert Wardzała, prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. – Naszą ofertą chcemy zainteresować nowe firmy. Proponujemy inwestycje nie tylko w mieście, ale i w całym naszym regionie.

Obchodzącej 20-lecie działalności spółce efektów pracy pogratulował prezydent Roman Ciepiela. Podczas jubileuszowej gali Tarnowski Klaster Przemysłowy wyróżnił firmy, które stworzyły najwięcej nowych miejsc pracy. Zorganizowano również licytację na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy im. Świętej Kingi prowadzonego przez siostry nazaretanki w Tarnowie. Zebrano 2 900 zł. Przedstawicielka obdarowanej placówki Jolanta Knapik-Gacek poinformowała, że pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu samochodu do transportu dzieci niepełnosprawnych.

Spółka zajmuje teren o powierzchni 130 hektarów, działa tu 50 firm, dających zatrudnienie ok. 1000 osób. W skład Tarnowskiego Klastra Przemysłowego wchodzą: Parki Przemysłowe „Czysta”, „Mechaniczne” i „Kryształowy” oraz Strefa Aktywności Gospodarczej, w której jest zlokalizowany największy w Małopolsce Inkubator Przedsiębiorczości, proponujący firmom rozpoczynającym działalność wynajem powierzchni biurowych i przemysłowo-magazynowych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A