1,5 mln zł na wozy bojowe i sprzęt ratownictwa dla OSP z Wojnicza i Szczurowej
access_time 2019-10-02 05:31:00
Około 1,5 mln zł trafi z Funduszu Sprawiedliwości do Ochotniczych Straży Pożarnych w Wojniczu i Szczurowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup dwóch wozów bojowych i sprzętu ratownictwa medycznego.

- Ochotnicze Straże Pożarne, co wynika z analiz Ministerstwa Sprawiedliwości, w 63 procentach jako pierwsze są na miejscach wypadków drogowych, jako pierwsze udzielają pomocy – mówił minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku. – Uznałem, że pieniądze powinny trafiać w te miejsca, które są związane z ratowaniem ludzkiego zdrowia i życia, także mienia - dodał.

Około 600 tys. zł otrzyma OSP w Biadolinach Radłowskich w gminie Wojnicz na zakup wozu bojowego, około 800 tys. zł OSP Górka w gminie Szczurowa, również na zakup samochodu i ok. 30 tys. zł OSP Uście Solne w gminie Szczurowa na sprzęt ratownictwa medycznego.

Ziobro przyjechał na zaproszenie Marty Malec-Lech z zarządu Województwa Małopolskiego oraz Piotra Saka – adwokata i kandydata PiS z Tarnowa w wyborach do Sejmu. Minister zachęcał do oddania głosu na Saka, przekonując, że jest on znakomicie przygotowany do pełnienia roli parlamentarzysty.

Fot. Maciej Mazur (Informator Brzeski)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A