Zarzuty dla sprawców stadionowych zamieszek w Brzesku
access_time 2019-10-15 05:00:00
111 pseudokibiców zidentyfikowanych, ponad 30 usłyszało zarzuty, kolejnych 75 stanie przed sądem - to efekt pracy policji w sprawie burdy na stadionie brzeskiego stadionu podczas meczu OKS Brzesko – Tarnovia-Tarnów z marca tego roku.

16 marca podczas meczu piłki nożnej na stadionie miejskim w Brzesku pomiędzy drużynami OKS Brzesko – Tarnovia-Tarnów doszło do starcia zwaśnionych kibiców. Mecz został przerwany a dzięki szybkiej interwencji policjantów szybko przywrócono porządek, zapobiegając dalszej eskalacji agresji. Policja wylegitymowała ponad 200 osób, z których 5 zostało zatrzymanych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w bójce.

Tuż po tych wydarzeniach, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku, powołano grupę policjantów, która zajęła się wyjaśnianiem okoliczności zajścia, ustaleniem wszystkich uczestników bójki i sprawców zakłócenia porządku publicznego. - Funkcjonariusze skrupulatnie analizowali zabezpieczone nagrania z przebiegu meczu, aby móc zidentyfikować osoby, który dopuściły się naruszenia prawa. Kilkadziesiąt godzin spędzonych nad materiałem filmowym i żmudne porównywanie zarejestrowanych na nich osób z wizerunkiem wylegitymowanych pozwoliło wytypować kolejne 34 osoby, z czego 31 usłyszało już zarzuty udziału w bójce. - mówi asp. sztab. Ewelina Buda, oficer prasowy policji w Brzesku. To mężczyźni w wieku od 18-40 lat pochodzący z powiatu krakowskiego, brzeskiego, tarnowskiego i limanowskiego, sympatyzujący z różnymi klubami. Za udział w bójce grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Wśród uczestników bójki były też dwie osoby nieletnie z powiatu tarnowskiego. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

- Druga grupa śledczych zajmowała się ustaleniami sprawców zakłócenia spokoju i porządku publicznego. Dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie, Komisariatem Policji w Skawinie oraz z Wydziałem ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie, wobec 75 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu za zakłócenie spokoju i porządku publicznego. - dodaje rzeczniczka.

Fot. KPP w Brzesku

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A