Jechał pijany, miał zakaz prowadzenia i znieważył policjantów. Został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu
access_time 2019-12-14 04:21:00
Blisko 3,5 promila wydmuchał kierowca, którego zatrzymała dąbrowska policja dzięki obywatelskiej postawie jednego ze świadków. To nie jedyne przewinienie 43-latka z Radgoszczy. Mężczyzna miał również orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a podczas zatrzymania znieważył policjantów.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 13 w Szczucinie. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, który na parkingu w pobliżu ośrodka zdrowia zauważył wykonującego podejrzane manewry kierowcę opla. Mężczyzna miał poważny problem z opuszczeniem parkingu i włączeniem się do ruchu na ul. Piłsudskiego. Przybyli na miejsce policjanci, podczas legitymowania kierowcy od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. 43-letni mieszkaniec gminy Radgoszcz miał w wydychanym powietrzu blisko 3,5 promila alkoholu. Co więcej, w trakcie interwencji zachowywał się agresywnie, nie wykonywał poleceń mundurowych i obrzucał ich wyzwiskami. Podczas sprawdzenia wyszło też na jaw, że mężczyzna ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do 2021 roku.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. W najbliższym czasie 43-latek usłyszy zarzuty kierowania samochodem wbrew zakazowi sądowemu, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia funkcjonariuszy policji.

Przypomnijmy, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego i jazdę pod wpływem alkoholu do lat 5. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Z kolei za znieważenie funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do roku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A