Przegrana Grupy Azoty z mistrzami Polski i Tarnowski Dukat dla Edwarda Rusnarczyka
access_time 2020-01-30 07:52:00
Po półtoramiesięcznej przerwie na parkiety powrócili szczypiorniści. W środę w rozgrywkach o mistrzostwo PGNiG Superligi mężczyzn, zawodnicy Grupy Azoty Tarnów podejmowali w hali Arena Jaskółka zespół PGE Vive Kielce.

W przerwie w rozgrywkach tarnowianie dokonali kilku zmian w składzie - odeszli Damian Misiewicz i Łukasz Nowak, a przyszli dwaj doświadczeni rozgrywający, 32-letni Portugalczyk pochodzący z Republiki Zielonego Przylądka, Edgar Landim (ostatnio grał we francuskim Valence HB) i 31-letni Chorwat Nikola Kedzo. Kedzo w swojej karierze grał już w 11 krajach, między innymi w sezonie 2015/16 krótko był zawodnikiem Gwardii Opole. W sezonie 2005/2006 roku był w prowadzonym wówczas przez Talanta Dujszebajewa hiszpańskim Ciudad Real.

Mistrzowie Polski do Tarnowa przyjechali w mocno okrojonym składzie. W zespole nie znaleźli się mistrzowie Europy: Julen Aginagalde, Alex Dujszebajew i Angel Fernandez oraz inni uczestnicy tego turnieju: Słoweniec Blaz Janc, Chorwat Igor Karacić (narzeka on na uraz), Niemiec Andreas Wolff. Oprócz nich zabrakło chorego Krzysztofa Lijewskiego oraz Białorusina Uładzisłaua Kulesza.

Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa pomimo braków kadrowych bardzo dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu. Prowadzili od pierwszych minut, systematycznie powiększali przewagę i ostatecznie pokonali szczypiornistów Grupy Azoty 19:33. W tarnowskiej drużynie nie zawodził czołowy strzelec rozgrywek Jakub Kowalik, który jako jeden z niewielu postawił się Vive .

Przed meczem prezydent Miasta Roman Ciepiela wręczył Tarnowskiego Dukata 2020 wieloletniemu dyrektorowi Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Edwardowi Rusnarczykowi.

Grupa Azoty Tarnów – PGE VIVE Kielce 19-33 (9-17)

Grupa Azoty: Ciochoń, Małecki – Landim, Kedżo, Tokuda 2, Sanek 3, Kowalik 7, Grozdek 1, Dadej, Lazarowicz, Kużdeba 2, Wojdan 1, Grabowski 1, Niemiec, Tarcijonas 2

Kary: Landim, Sanek, Tarcijonas, Lazarowicz, Niemiec po 2 minuty
Trener: Marcin Markuszewski

PGE VIVE: Kornecki, Wałach – Dujszebajew 1, Jurkiewicz 6, Vujović 2, Pehlivan 1, Jachlewski 9, Moryto 9, Karalek 2, Guillo 3

Kary: Jurkiewicz, Karalek, Guillo, Pehlivan po 2 minuty

Trener: Tałant Dujszebajew.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A